Dzisiaj Patrycja, w piątek Jakub. Nasi zaczynają rywalizację na ME juniorów zapasach

Sporty walki
Czcionka

Tak jak zapowiadaliśmy, w poniedziałek w Rzymie rozpoczęły się zmagania w ramach Mistrzostwa Europy Juniorów w zapasach. Mamy tam w ramach reprezentacji Polski dwójkę naszych przedstawicieli – zawodników LUKS Suples Kraśnik. Dzisiaj rywalizację na włoskich matach zaczyna Patrycja Gil, a pojutrze do walki wkroczy Jakub Szymula.

Patrycja występuje w kategorii 55 kg. Jej pierwszą rywalką w kwalifikacjach będzie Rosjanka Aleksandra Nitsenko.

Pochodząca ze Szczecyna (gm. Gościeradów) zapaśniczka niedawno rozpoczęła rywalizację w grupie juniorek, ale to utalentowana zawodniczka, która nieprzypadkowo znalazła się w polskiej kadrze na ME. Patrycja w ostatnim roku zrobiła duże postępy, co potwierdziła wygrywając m.in. w Turniej Nadziei Olimpijskiej oraz zdobywając srebrny medal podczas turnieju UWW w Bukareszcie. W grudniu ubiegłego roku wywalczyła także brązowy medal w Pucharze Polski Kobiet rywalizując z seniorkami.

W piątek swój pierwszy pojedynek w Rzymie stoczy Jakub Szymula (kat. 79 kg). Kraśniczanin to jeden z najsilniejszych punktów polskiej reprezentacji. Ma na swoim koncie już wiele tytułów, pucharów i medali. To aktualny mistrz Polski juniorów. Swoją wysoką formę potwierdził podczas zgrupowania kadry przed czempionatem kontynentu zdobywając srebro podczas międzynarodowego turniej w Kaliningradzie.

 

 

W sobotę do rywalizacji wkroczy natomiast były już zawodnik kraśnickiego Suplesa Karol Czegus, który tego lata przeniósł się do Czarnych Połaniec.

 

Na zdjęciu na górze tekstu żeńska część reprezentacji Polski na MEJ wraz z trenerami. (Patrycja - 6 osoba na zdjęciu od lewej)