Patrycja Gil na 9. miejscu podczas Mistrzostw Europy Juniorów. Wideo

Sporty walki
Czcionka

Nadzieje były nieco większe, ale nasza reprezentantka trafiła na wymagające rywalki. Podczas odbywających się właśnie w Rzymie Mistrzostw Europy Juniorów Patrycja Gil, zapaśniczka LUKS Suples Kraśnik, przegrała obie swoje walki i rywalizację zakończyła ostatecznie na 9. miejscu.


W pierwszym swoim turniejowym pojedynku Patrycja Gil (kat. 55 kg) zmierzyła się z Rosjanką Aleksandrą Nitsenko. Zdecydowanie, 10:0, wygrała go rywalka naszej zawodniczki. Nitsenko, jak się później okazało, w Rzymie zdobyła złoty medal. Walkę Nitsenko vs. Gil można obejrzeć w materiale wideo poniżej.

 

 

Mimo przegranej szczecynianka miała jeszcze szansę, by dotrzeć do fazy medalowej. By walczyć o brąz musiała jednak w repasażach wygrać z Turczynką Edą Tekin. Niestety ten pojedynek też zakończył się zwycięstwem jej rywalki (5:12). Tekin wygrała później jeszcze jedną walkę i sięgnęła po brąz. Pojedynek Gil vs. tekin w materiale wideo poniżej.

 

 

Punktowanego miejsca tym razem Patrycji wywalczyć się nie udało, ale doświadczenie zdobyte na imprezie tej rangi z pewnością będzie procentować w przyszłości.

Przypominamy, że dzisiaj do rywalizacji w Rzymie przystępuje Jakub Szymula. Jakub, od razu w 1/8 finału, zmierzy się z Ukraińcem Adlanem Bataievem. W sobotę do walki przystąpi natomiast Karol Czegus, do niedawna jeszcze zawodnik LUKS Suples. Trzymamy kciuki!