Patrycja Gil i Jakub Szymula bez medali na Mistrzostwach Świata w zapasach. Wideo

Sporty walki
Czcionka

Tak jak zapowiadali nasi zawodnicy i ich trener, wybierając się na każdą mistrzowską imprezę marzy się o powrocie z niej tytułem lub medalem, ale ważne jest też doświadczenie, które zdobywa się podczas każdego startu. Tym razem jeszcze nasi reprezentanci – Patrycja Gil i Jakub Szymula z LUKS Suples Kraśnik - z Mistrzostw Świata juniorów na Słowacji wracają bez trofeów, ale zdobyte doświadczenie powinno procentować w kolejnych startach.

Patrycja Gil (kat. 55 kg) z czempionatem globu pożegnała się niestety już po pierwszej walce. W 1/8 finału nie sprostała Chince Jiajing Hou (4 – 6). W tej kategorii wagowej najlepsza okazałą się Japonka Saki Igarashi, która w finale zdecydowanie, 10 – 0, pokonała Mongołkę Khaliunę Bayaraa.

Walkę Patrycji można obejrzeć w materiale wideo poniżej.

 

 

Lepiej udział w turnieju, który dzisiaj kończy się w słowackiej Trnavie, zaczął Jakub Szymula. W pierwszym swoim pojedynku kraśniczanin pokonał 3 – 1 Koreańczyka Jaegyuna Go (KOR). Niestety w ćwierćfinale nie sprostał Azerowi Orkhanowi Abasovi (2-10), a jako że Abasov przegrał swoją walkę półfinałową, to nasz zapaśnik nie dostał szansy, by do strefy medalowej przebić się przez repasaże.

Rywalizację w tej kategorii wygrał Japończyk Hayato Ishiguro, który w zaciętej walce finałowej 11 – 10 pokonał Amerykanina Aarona Marquela Brooksa (USA) .

Obie walki Jakuba do obejrzenia poniżej.