Jakub Kalinowski zadebiutuje na TFL 15 „NOXY NIGHT" w Lublinie

Sporty walki
Czcionka

Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się 15. odsłona gali mieszanych sztuk walki Thunderstrike Fight League 15. Tym razem gladiatorów walczących w klatce będzie gościł Lublin, ale na turnieju będziemy mieć naszego reprezentanta. Do oktagonu wejdzie Mistrz Europy w Taekwondo Jakub Kalinowski.

Jakub to reprezentant Kraśnickiej Akademii Taekwondo oraz Klubu Sportowego Kickboxing Politechnika Lubelska. Podczas gali wystąpi w nowej formule K1 w kategorii do 85 kg. Formuła K1 to odmiana kickboxingu. Walka toczy się w stójce, można uderzać i kopać, nie można obalać. Zawodnicy walczą 3 rundy po 3 minuty w dużych rękawicach.

Wychowanek Piotra Członki ma na swoim koncie już wiele sukcesów w teakwon-do na polskich i europejskich arenach. Miedzy innymi tytuł Mistrza Europy. Teraz szuka nowych wyzwań.

- W swoim bazowym sporcie odniosłem sporo sukcesów. Od dziecka pasjonuje się sportami walki. Organizacje TFL znam od wielu lat i nadszedł czas na debiut w nowej formule. Jestem podekscytowany tym startem i wierzę, że spełnię swoje oczekiwania. TFL to olbrzymie show na które zapraszam moich kibiców. Zawsze mogę na nich liczyć, a tym razem wasze wsparcie będzie dla mnie bardzo ważne. Do zobaczenia 20 października w Lublinie – zachęca do udziału w tym wydarzeniu Jakub Kalinowski.

 

 

Organizatorzy gali przygotowali dla fanów sportów walki dziewięć pojedynków w formule MMA i jedno, wspomniane już, starcie na zasadach K1. Podczas TFL 15 odbędzie się też pierwszy pojedynek w boksie i to w królewskiej kategorii – wadze ciężkiej!

Dwie główne walki wieczoru to starcia w których stawką będą pasy mistrzowskie. Pierwsze odbędzie się w kategorii koguciej, w której obecny mistrz – Jakub „Zacięty” Piesiewicz stanie do obrony tytułu przeciwko Mariuszowi Joniakowi. W walce wieczoru o pas mistrzowski w kategorii lekkiej rywalizowali będą pochodzący ze Świdnika Hubert „Małpa” Szymajda, który po efektownej wygranej podczas ostatniej edycji TFL w Kraśniku zapewnił sobie status pretendenta do tytułu, i Robert Maciejowski - reprezentant BERSERKERS TEAM Bielsko Biała.

Gala TFL 15 „NOXY NIGHT” odbędzie się 20 października w Lublinie. Bilety na nią dostępne są w Hali MOSIR w Lublinie (Al. Zygmuntowskie 4, wejście od strefy H20) oraz pod numerem 788384111. Ilość miejsc ograniczona.

 

Szczegóły dotyczące dali możecie odnaleźć na facebookowym profilu Thunderstrike Fight League.