6 medali zawodników LUKS Suples podczas XXVII Międzynarodowego Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej

Sporty walki

Jak wspomnieliśmy już wczoraj, przez dwa dni na kraśnickich matach rywalizowało ponad 460 zapaśników. Nie zabrakło wśród nich reprezentantów gospodarzy, czyli LUKS Suples Kraśnik, którzy wywalczyli 6 medali.

Najlepiej spisały się juniorki LUKS Suples Kraśnik. Równych sobie w kat. 55 kg nie miała Patrycja Gil. Ponadto 3. miejsca zajęły: Klaudia Czyzio (kat 50 kg), Renata Nieściur (kat 53 kg), Julia Łochowska (kat 62 kg i Agata Ćwikła (kat 68 kg), a na 5 m. w kat 53 kg rywalizację zakończyła Klaudia Polak.

Jeden medal padł łupem juniorów. Srebro w kat 79. kg wywalczył Jakub Szymula. 10 m. w kat. 74 kg zajął Sebastian Zarzycki, a 9. w kat. 79 kg był Maksym Koshelevych.

Jeżeli chodzi o kadetki, to 14. m. w kat. 57 kg zajęła Daniela Tkachuk, a na miejscu 14. w kat. 61 kg uplasowała się Patrycja Piotrowska.

Spośród kadetów w kat. 45 kg na 9. m rywalizację zakończył Jakub Michalak, w kat. 48 kg 17. był Rafał Śmiech. W kat. 60 kg 20. był Mateusz Wojsław, a w kat. wag. 110 kg 9. był Hubert Gajewski.

Ponadto warto wspomnieć o dwóch kraśniczanach reprezentujących barwy WLKS Siedlce. 5. w kat 60 kg był Adrian Gorczyca, a 20. w kat. 65 kg Patryk Kostrzewski. Pochodząca z gminy Kraśnik, obecnie reprezentująca MKS Cement-Gryf Chełm, Katarzyna Jargieła stanęła natomiast na najniższym stopniu podium w kategorii 46 kg.