Komplet zwycięstw zawodników KS Za Bramą w Turnieju "Paweł Skrzecz zaprasza"

Sporty walki
Czcionka

Wczoraj (16 marca) w Warszawie odbyła się 18. edycja pięściarskiego turnieju „Paweł Skrzecz Zaprasza”. Z bardzo dobrej strony pokazali się podczas niego reprezentanci Klubu Sportowego „Za Bramą” Kraśnik. Wszyscy wygrali swoje walki, a dodatkowo Julia Bojda uznana została najlepszą zawodniczką zawodów.

Turniej organizowany przez Pawła Skrzecza, jedną z ikon polskiego boksu, który ma na swoim koncie między innymi tytuły wicemistrza olimpijskiego (Moskwa 1980) i wicemistrza świata (Monachium 1982), cieszy się coraz większym zainteresowaniem i prestiżem. W jego 18. edycji zaprezentowało się kilkudziesięciu zawodników, a wśród nich czwórka podopiecznych trenera i prezesa KS Za "Bramą" Marcina Machula.

Najpierw swoje sparingowe pojedynki stoczyli młodzicy Mikołaj Jarzynka (kat. 52 kg) i Kacper Chodara (kat. 57 kg). Mikołaj pokonał Igora Rosika (Gladiator Warszawa), a Kacper wygrał z Mateuszem Ładniakiem (Gladiator Warszawa).

Szans swojej rywalce nie dała też juniorka Julia Bojda (kat. 62 kg). Aktualna mistrzyni okręgu lubelskiego pokonała już w 1. rundzie pojedynku przez RSC Katarzynę Podębską (GKS Łokietek Brześć Kujawski). 

Fragment jej walki w materiale wideo poniżej.

 

 

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, kraśniczanka uznana została za najlepszą zawodniczkę zawodów. Zwycięstwo Julii w Warszawie to bardzo dobry prognostyk przed zaplanowanymi na koniec marca w Grudziądzu Mistrzostwami Polski Juniorek w boksie, w których nasza pięściarka wystąpi.

 

 

Do młodszej koleżanki i kolegów dostosował się również senior Maksymilian Mikołajczak. Maksymilian wygrał z Łukaszem Kozakiewiczem (Akademia LWA Warszawa).