Julia Bojda o krok od medalu Mistrzostw Polski Juniorek

Sporty walki
Czcionka

W tym tygodniu w Grudziądzu odbywają się XVIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek i Seniorek w boksie. Bardzo dobrze rozpoczęła je reprezentantka Klubu Sportowego „Za Bramą” Kraśnik, juniorka Julia Bojda. Kraśniczanka dzisiaj powalczy w ringu o medal.

Julia, rywalizująca w kategorii 64 kg, wczoraj wygrała swoją pierwszą turniejową walkę. Pokonała 3:2 Klaudię Daniułowicz (OSiR Suwałki).

 

 

- Julia bardzo dobrze taktycznie rozegrała ten pojedynek. Kluczem do zwycięstwa okazał się precyzyjny lewy prosty. Była to dopiero jej piątą walka w karierze, a pierwsza na tak prestiżowej imprezie. Każda wygrana jest więc ogromnym sukcesem, ale przyjechaliśmy do Grudziądza po medal – zapowiada Marcin Machul, prezes i trener KS Za Bramą.

Dzisiaj popołudniu kraśniczankę czeka walka ćwierćfinałowa. Rywalką naszej pięściarki będzie Iga Klepacz (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Jeśli kraśniczanka pojedynek wygra, to będzie już miała pewny brązowy medal i oczywiście szansę, by dotrzeć do finału i powalczyć o główne trofeum. Trzymamy kciuki!

Udział zawodniczki w krajowym czempionacie wsparło Miasto Kraśnik.