Boks. Kraśniczanka pokonana w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

Sporty walki
Czcionka

Wygrana we wczorajszym pojedynku oznaczałaby, że ma już pewny brązowy medal krajowego czempionatu. Po wyrównanej walce sędziowie orzekli jednak, że to rywalka Julii Bojdy (KS Za Bramą Kraśnik) była w ringu lepsza.

Po wygranej środowej walce eliminacyjnej z Klaudią Daniułowicz (OSiR Suwałki) w czwartek Julia zmierzyła w pojedynku ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek w boksie z Igą Klepacz (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski).

- Niestety po wyrównanej walce sędziowie dali wygraną reprezentantce Ostrowca. Decyzja była niejednogłośna 4:1 Na mistrzostwach tej rangi, biorąc pod uwagę niewielkie jeszcze doświadczenie Julki, każda wygrana walka jest wielkim sukcesem. Przegraną potraktujemy więc jako lekcję pokory. Doświadczenie zdobyte podczas turnieju w Grudziądzu z pewnością zaprocentuje w następnych startach – zapewnia Marcin Machul, trener kraśniczanki.

Na Mistrzostwach Polski medalu zdobyć tym razem jeszcze się nie udało, ale przypomnimy, że Julia Bojda już odniosła w tym roku bardzo duży zdobywając tytuł juniorskiej mistrzyni okręgu lubelskiego (kat. 64 kg).

A już w przyszły weekend miłośników sportów walki w Kraśniku czeka ciekawe wydarzenie. Mecz bokserski KS Za Brama Kraśnik kontra reprezentanci Radomia. Więcej o tym pięściarskim meczu przeczytacie tutaj.