Kraśnik lepszy od Radomia na finał projektu Boks Przeciw Uzależnieniom 5

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już po raz 5. Klub Sportowy „Za Bramą” Kraśnik zorganizował imprezę pod hasłem „Boks przeciw uzależnieniom”. Jej celem jest pokazywanie, że adrenalina, jaką daje uprawianie sportu, jest doskonałą alternatywą wobec eksperymentowania z różnego rodzaju używkami oraz oczywiście promowanie boksu. Tym razem na finał projektu odbył się mecz bokserski Kraśnik vs. Radom.

Zmagania w ringu poprzedziły gry i zabawy dla dzieci. Po nich przyszedł czas na solidne pięściarskie rzemiosło. Licznie zgromadzona w hali sportowej kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 2 publiczność miała możliwość obejrzenia 9 walk w różnych kategoriach wiekowych. Starli się ze sobą zawodnicy reprezentujący Kraśnik, w tym względzie KS „Za Bramą” wspomogli zawodnicy z kilku klubów z Lubelszczyzny, oraz reprezentacja Radomia.

 

 

Rywalizacja była niezwykle zacięta. Był pot, była krew, były solidne ciosy i efektowne uniki, a losy pięściarskiego meczu ważyły się do samego końca. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek między kraśniczaninem Maksem Mikołajczakiem (KS Za Bramą) a Hovhannisyanem Norayrem. Walka była niezwykle wyrównana, po dwóch rundach był remis, a po trzeciej sędzia główny długo liczył punkty, by wydać ostateczny werdykt. Na koniec wskazał na rywala kraśniczanina.

Ostatecznie wygrała drużyna występująca w barwach Miasta Kraśnik, a tytuł najlepszego zawodnika trafił do Kamila Wieczorka.

 

 

Patronat nad całą imprezą sprawował Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk. Pamiątkowe pasy uczestnikom zawodów oprócz burmistrza Wilka wręczali wicestarosta kraśnicki Karol Rychlewski, przedstawiciel Okręgowego Związku Bokserskiego, radni miejscy Tomasz Saj i Jerzy Misiak oraz sponsorzy wydarzenia.

Wyniki wszystkich walk poniżej.

1) 59 kg Dawid Litke (Kraśnik) – Nikodem Szafarz (Radom), wygrana Litke jednogłośną decyzją sędziów 3:0

2) 57 kg Kacper Lipiec (Kraśnik) – Wiktor Orynek (Radom), wygrana Orynka jednogłośną decyzją sędziów 3:0

3) 63 kg Arian Iwaniak (Kraśnik) – Józef Szafarz (Radom), wygrana Szafarza jednogłośną decyzją sędziów 3:0

4) 49 kg Michał Stępniak (Kraśnik) – Emilian Dudajew (Radom), jednogłośną decyzją sędziów 3:0 wygrał Stępniak

 

 

5) 60 kg Kamil Wieczorek (Kraśnik) – Mateusz Mieszczakowski (Radom), wygrana Wieczorka w II rundzie przez poddanie rywala przez trenera

6) 64 kg Maksymilian Mikołajczak (Kraśnik) - Hovhannisyanm Norayr (Radom) wygrana Norayra decyzją sędziów 2:1

7) 69 kg Piotr Jędrzejewski (Kraśnik) – Mateusz Orynek (Radom), wygrana Jędrzejewskiego jednogłośną decyzją sędziów 3:0

 

 

8) 81 kg Grzegorz Kaczmarski (Kraśnik) – Sylwester Budziński (Radom), wygrana Budzińskiego jednogłośną decyzją sędziów 3:0

9) 75 kg Andrei Sviatyi (Radom) – Jakub Matys (Radom), wygrana Sviatyia jednogłośną decyzją sędziów 3:0

 

Nasze zdjęcia z meczu bokserskiego Kraśnik vs. Radom możecie zobaczyć tutaj.