Patrycja Gil z brązowym medalem Mistrzostw Europy juniorek w zapasach

Sporty walki

W hiszpańskiej Pontaverde odbywają się właśnie Mistrzostwa Europy juniorów w zapasach. Dobrze radzi sobie podczas nich reprezentacja Polski, a do jej dorobku medalowego przyczyniła się między innymi pochodząca ze Szczecyna (gm. Gościeradów) Patrycja Gill.

Przed rokiem po występie Patrycji na ME juniorów we Włoszech przekonywaliśmy, że choć wówczas punktowanego miejsca wywalczyć się nie udało, to doświadczenie zdobyte na imprezie tej rangi z pewnością będzie procentować w przyszłości. Widać to w tym sezonie.

Patrycja, wychowanka LUKS Suples Kraśnik, a obecnie zawodniczka WLKS Nowe Iganie (Siedlce), na hiszpańskich matach wywalczyła brązowy medal w kategorii 55 kg. Jej walkę o medal możecie zobaczyć w materiale wideo poniżej.

Co warto podkreślić, w drodze na podium nasza zapaśniczka pokonała ubiegłoroczną mistrzynię Europy kadetek oraz ubiegłoroczną wicemistrzynię Europy juniorek.

Sukces na czempionacie kontynentu nie jest bynajmniej przypadkowy. Patrycja Gil to aktualna Mistrzyni Polski Juniorek (Międzyzdroje, kwiecień 2019) i brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek (Bydgoszcz, kwiecień 2019).

Na hiszpańskich matach zaprezentuje się także jeszcze jeden były zawodnik LUKS Suples Kraśnik (obecnie MKS Czarni Połaniec) Karol Czegus.