2 medale gospodarzy podczas XXVIII Międzynarodowego Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Około 300 zawodników i zawodniczek w kategorii kadet z kilkunastu krajów Europy oraz z Kanady rywalizowało w miniony weekend w Kraśniku w ramach XXVIII Międzynarodowego Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach. Pod względem organizacyjnym gospodarze spisali się jak zwykle bardzo dobrze. Sportowo wypadli tym razem słabiej, bo zawodnicy LUKS Suples Kraśnik zdobyli jedynie 2 medale.

Rywalizacja miała miejsce w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku. Rozpoczęła się w sobotnie popołudnie, a zakończyła w niedzielę. Tradycyjnie w sobotnie popołudnie odbyło się natomiast uroczyste otwarcie zawodów. Udział, oprócz zawodników i trenerów, wzięli w nim przedstawiciele władz samorządowych, związku zapaśniczego oraz firm i instytucji wspierających rozwój zapasów w Kraśniku i nie tylko.

 

 

Pozdrowienia i życzenia do organizatorów i uczestników imprezy skierowali marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, który sprawował patronat nad turniejem, starosta kraśnicki Andrzej Rolla, radny wojewódzki i kierownik wydziału edukacji, kultury, sportu i spraw społecznych w Urzędzie Miasta Kraśnik Krzysztof Babisz, a także prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron.


Zobacz też:
Zapaśnicza rywalizacja rozpoczęta. Zachęcamy do kibicowania. Foto


Uczestnicy oficjalnego otwarcia zawodów mieli okazję obejrzeć 4 walki finałowe, między innymi tę w kategorii 110 kg w której reprezentant gospodarzy Hubert Gajewski (LUKS Suples Kraśnik) zmierzył się z Łotyszem Mareks Agajevsem, oraz obejrzeć cztery dekorację najlepszych zapaśniczek i zapaśników.

 

 

Jak wspomnieliśmy na wstępie tym razem w Kraśniku po zawodach zostały jedynie dwa trofea. Na szyi Huberta Gajewskiego zawisł medal srebrny, a na najniższym stopniu podium w kategorii 45 kg stanął Jakub Michalak.

Ponadto w kat. 45 kg 9. był Bartłomiej Flis, a 16. Marcel Zając, natomiast w kat wag. 48 na 10. m. rywalizację zakończył Wojciech Kurzyna. Pozostali zawodnicy LUKS Suples - Rafał Śmiech (kat 55 kg), Eryk Michalak (kat. 60 kg), Szymon Świderek (kat. 60 kg) oraz Mateusz Wojsław (kat. 65 kg) tym razem zajęli dalsze miejsca.

Pełne wyniki zawodów można odnaleźć na portalu sportzona.pl. Kobiet tutaj, a mężczyzn tutaj.

 

Nasze zdjęcia z oficjalnego otwarcia zawodów oraz walk finałowych, które obejrzeli jego uczestnicy, możecie zobaczyć tutaj.