Boks. Wygrana kraśniczanina podczas memoriału w Zamościu

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 8 maja w Zamościu odbył się pięściarski XII Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Paski. Z dobrej strony pokazał się podczas tych zawodów Aleksander Krawczyk z Klubu Sportowego „Za Bramą” Kraśnik.

W turnieju wzięło udział 95 zawodników i zawodniczek z 5 województw. Aleksander Krawczyk w kategorii wagowej 63 kg zmierzył się z Bartoszem Rasińskim z klubu Ring Busko Zdrój. Kraśniczanin wygrał tę walkę już w pierwszej rundzie.

- Cieszę się, że Olek realizuje plan taktyczny oraz, że poprawił precyzję nad którą pracowaliśmy. Ten właśnie element zdecydował o liczeniu i przerwaniu walki. Szybka wygrana cieszy, ale z drugiej strony szkoda, że walka nie trwała nieco dłużej. Byłby to dobry sprawdzian formy przed Mistrzostwami Okręgu Lubelskiego i eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mówi Marcin Machul, trener i prezes KS „Za Bramą” Kraśnik.

Na szczęście młody pięściarz będzie jeszcze miał okazję do sprawdzenia swojej dyspozycji. Między innymi dzisiaj, podczas międzyklubowych sparingów w Berej Boxing Lublin.

Wyjazd na zamojskie zawody był możliwy dzięki wsparciu lokalnych firm Ekoland i Wod-Bud.