Zapasy. Dwornikiewicz i Zarzycki (LUKS Suples) z brązowymi medalami MP Juniorów

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony piątek i sobotę (29-29 maja) w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Z dwoma medalami z imprezy tej wrócili Jakub Dwornikiewicz i Sebastian Zarzycki z LUKS Suples Kraśnik.

Jakub rywalizował w najliczniejszej kategorii 70 kg, w której w szranki stanęło blisko 30 zawodników. Turniej rozpoczął bardzo dobrze, bo od wygranej z Nikodememem Skrzyńskim (AKS Białogard), ale w drugiej rundzie uległ Dominikowi Mytkowskiemu (ZKS SLAVIA Ruda Śląska). To nie zamknęło jednak jego drogi do strefy medalowej. W kolejnych walkach pokonał Jakuba Rabkowskiego (LMKS Krasnystaw), Miłosza Romanowskiego (KS SOBIESKI Poznań) i Adriana Jaworskiego (Stowarzyszenie ASI BIELIK Międzyzdroje). To dało mu szansę walki o brązowy medal, którą wykorzystał pokonując Jakuba Tworka (UKS MASTER Łódź). 

Sebastian Zarzycki (kategoria 86 kg) swoją rywalizację w Mistrzostwach Polski rozpoczął natomiast od przegranej. W 1. rundzie turnieju uległ Maciejowi Filipczakowi Maciej (LKS CERAMIK Krotoszyn), ale dzięki kolejnym wygranym z Kamilem Kozanem (ULKS BIZON Milicz), Dawidem Paterem (LKS DĄB Brzeźnica), Mateuszem Kobylarzem (MKS ROKITA Brzeg Dolny) i Islamem Alievem (KS AZS AWF Warszawa) również wrócił z Teresina z brązowym medalem. 

W najcięższej kategorii wagowej, do 125 kg, LUKS Suples Kraśnik reprezentował Hubert Gajewski, ale tym razem niestety przegrał swoje obie walki. Naszym zapaśnikom w zawodach towarzyszył trener Damian Jakóbczyk.

Łącznie w turnieju wystartowało 160 zawodników z 57 klubów .