Kraśniczanin Sebastian Kotwica kontra Marcos Schmitz „Alemão” podczas TFL 23

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ostatnią sobotę października w Garwolinie odbędzie się 23. odsłona gali MMA Thunderstrike Fight League. W walce wieczoru zmierzą się kraśniczanin Sebastian Kotwica (11-2) i Brazylijczyk Marcos Schmitz (17-7).

Pochodzący z Brazylii, a mający niemieckie korzenie, Marcos Schmitz podczas „Garwolińskiej Gali Sportów Walki” TFL 23 stoczy dwudziestą piątą zawodową walkę w formule MMA. Pojedynek dostaje miano eliminatora do pasa mistrzowskiego TFL w kategorii piórkowej.

- Marcos to doskonały, niebezpieczny zawodnik, a jego rekord jest najlepszą jego wizytówką. Ma więcej wygranych walk niż Sebastian wszystkich w karierze. Sebek wraca po bardzo długiej przerwie i cieszę się, że przyjął starcie z tak wymagającym przeciwnikiem. Brazylijczyk ma korzenie europejskie, walczy z pozycji mańkuta, co będzie bardzo utrudniało zadanie Polakowi - komentuje organizator TFL, promotor JS Promotion Jacek Sarna.

Menadżer Brazylijczyka nie ukrywa, że liczy na wygraną swojego podopiecznego.

- Mój zawodnik będzie bardzo dobrze przygotowany do walki. Propozycję z Polski od TFL dostał z dużym wyprzedzeniem i otrzymał pełny czas na przygotowania. Kontrakt podpisany, bilety lotnicze kupione, a więc mamy spokojną głowę i czas na przygotowania. Marcos nie odmawia nikomu walk, ale tym razem będzie miał odpowiedni czas na taktykę i treningi pod Sebastiana. To nie będzie walka w nie swoim limicie lub ta z gatunku last minute. Przylatujemy do Polski po zwycięstwo - komentuje znany w Polsce manager Pilão Santana.

Sebastian Kotwica ma na koncie 7 wygranych walk z rzędu. Dla organizacji Thunderstrike Fight League może pochwalić się zwycięstwem w pięciu pojedynkach.

Mamy dobrą informację dla tych którzy chcą zobaczyć kraśniczanina w akcji, a nie będą mogli wybrać się do Garwolina. Gala TFL 23 transmitowana będzie na żywo 30 października od godziny 20:00 w telewizji TVP Sport!