Piłkarki ręczne z "Dwójki" szóstą drużyną w Polsce

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 9-12 czerwca w Głuchołazach (woj. opolskie) odbył się finałowy turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt. Z bardzo dobrej strony pokazały się na nich młode szczypiornistki z kraśnickiej Dwójki.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 reprezentowały na zawodach województwo lubelskie. W swojej grupie nasz piłkarki wygrały ze Stadnicką Wolą (woj. świętokrzyskie) 13:11, zremisowały z Olsztynem 12:12, oraz przegrały, jak się później okazało, z mistrzem i wicemistrzem Polski, Koszalinem 9:16 oraz Kowalewem (woj. kujawsko - pomorskie) 12:22.

 

 

Trzecie miejsce w grupie dało kraśniczankom możliwość walki o pozycje 5 - 8. Zwycięstwo z Obornikami Śląskimi 16:12 i nieznaczna porażka z drużyną z Posady Górnej (woj. podkarpackie) 12:13 wystarczyło do zajęcia szóstej lokaty.

Miejsce to jest dużym sukcesem podopiecznych trenerów Łukasza Jabłońskiego i Wojciecha Kowalskiego. 

Uczennice reprezentujące Zespół Placówek Oświatowych nr 2 i województwo lubelskie to: Sandra Oleksy, Oliwia Kulesza, Kamila Kuśmierczyk, Hanna Michałek, Dominika Jabłońska, Wiktoria Łukasik, Agata Kasiak, Natalia Smołecka, Otylia Lewniewska i Zuzanna Kurlej.