Ogłoszenie

Medalista Superligi zagrał w Kraśniku

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dzięki współpracy Urzędu Miasta, Kraśnickiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego, a zwłaszcza jego byłego prezesa Krzysztofa Siedlarza, udało się zaprosić do Kraśnika na mecz brązowego medalistę Superligi PGNiG w piłce ręcznej z ubiegłego sezonu drużynę Azotów Puławy. Ich przeciwnikiem była drużyna z I ligi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Mecz wygrała trzecia obecnie drużyna szczypiorniakowej ekstraklasy 37:29 (15:14), choć przeciwnik tanio skóry nie sprzedał.

- My jesteśmy w ciężkim okresie przygotowawczym. Widać było w naszym zespole brak świeżości na tle dynamiczniejszych przeciwników, choć w drugiej połowie sprężyliśmy się i od razu widać to było po wyniku – powiedział po meczu trener Azotów Marcin Kurowski - Myślę, że publiczność była zadowolona bo do przerwy mecz był wyrównany a później odskoczyliśmy z przewagą – dodał trener.

Azoty „wróciły” do Kraśnika na sparing dokładnie po trzech latach. W 2014 roku w styczniu zagrali u nas mecz z Mielcem.

- Za każdym razem przyjeżdżamy tu z przyjemnością wiedząc, że ta piłka ręczna siedzi w sercach kibiców w Kraśniku. Może bardziej kobieca, ale dyscyplina jest ta sama i trzeba robić wszystko, żeby się rozwijała – powiedział trener Azotów.

Potwierdziła to jedna z gwiazd „Azotów” Bartosz Jurecki, do niedawna reprezentant Polski.

- Grało nam się tutaj bardzo dobrze. Zawsze tu jesteśmy ciepło przyjmowani. Myślę, że pokazaliśmy się z dobrej strony, a publiczność mogła zobaczyć jak wygląda piłka ręczna w dobrym męskim wydaniu – powiedział po meczu popularny Shrek, który rozdał w czwartkowy wieczór setki autografów.

Zdjęcia z meczu można zobaczyć tutaj a poniżej relacja video przygotowana przez Urząd Miasta Kraśnik.

Azoty-Puławy - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 37:29 (15:14)

Azoty-Puławy: Koshovy, Zapora - Masłowski - 9 bramek, Kubisztal 6, Śliwiński 6, Prce 5, Petrovsky 5, Adamczuk 3, Sobol 2, Jurecki 1, Kuchczyński, Orzechowski, Grzelak.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św: Piątkowski, Kieloch Karol – Jeżyna 8, Kwiatkowski, Rutkowski 5, Goliszewski 4, Afanasjev 2, Król 3, Cukierski 1, Piwnik, Czuwara 1, Kieloch Kamil 3, Antolak, Kauzhameuski 2, Kwiatkowski.

Najnowsze ogłoszenia