Ogłoszenie

Reprezentantka KMKS Kraśnik zagra na Mistrzostwach Świata

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już we wtorek 7 sierpnia w Kielcach rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorek w Piłce Ręcznej. W reprezentacji Polski zagra zawodniczka KMKS Kraśnik Julia Pietras.

Julia Pietras to wychowanka trenera Artura Hajdenrajcha i zawodniczka KMKS Kraśnik. W sezonie 2014/2015 Julia była jednym z filarów zespołu KMKS, który dotarł do Finału Pucharu ZPRP Młodziczek, a także przyczyniła się do wygrania rozgrywek ligowych w naszym województwie przez zespół juniorek młodszych i awansu do 1/8 Finału MP Juniorek Młodszych KMKS. Była też powoływana do kadry wojewódzkiej rocznika 2000 wraz z nią uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Obecnie uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku.

Julia Pietras od 2015 roku jest regularnie powoływana przez trener kadry narodowej rocznika 2000 Agnieszkę Truszyńską do podstawowego składu. Bierze udział w zgrupowaniach i turniejach w których gra reprezentacja Polski. Teraz zagra w najwyższej rangą młodzieżowej imprezie na świecie.

Mistrzostwa rozpoczną się we wtorek 7 sierpnia w Kielcach i potrwają do 19 sierpnia.

Rywalkami Polek w grupie będą m.in. Angolki, Słowaczki, Austriaczki i Rumunki. Pierwszy mecz, tuż po otwarciu zagrają Polki z Angolą o godz. 19.00 w hali Legionów w Kielcach.

Mistrzostwa mają jeszcze jeden kraśnicki akcent. Ich ambasadorką została Kinga Achruk, pochodząca z Kraśnika, córka znanej piłkarki Małgorzaty Byzdry, obecna reprezentantka Polski seniorek i zawodniczka Mistrzyń Polski SPR Lublin.

Mistrzostwa można śledzić na stronie http://handballpoland2018.pl

Plakat promujący mistrzostwa - w środku Julia Pietras

Najnowsze ogłoszenia