Zwycięstwo Polek w pierwszym meczu. Julia Pietras z 5 bramkami

Piłka ręczna

Tak jak anonsowaliśmy kilka dni temu, we wtorek 7 sierpnia w Kielcach rozpoczęły się Mistrzostwa Świata juniorek w piłce ręcznej. W pierwszym meczu reprezentacja Polski pokonała Angolę 26-19, a zawodniczka KMKS Kraśnik Julia Pietras rzuciła rywalkom 5 bramek.

Na mecz do Kielc wybrała się ponad 50 osobowa grupa zawodniczek, trenerów i kibiców KMKS. Po uroczystym otwarciu pierwszy mecz zagrała Polską z Angolą. Pomimo nerwowego początku Polki weszły w rytm gry i na przerwę schodziły z przewagą 3 bramek. Po przerwie kontrolowały grę i mecz zakończyły wynikiem 26:19. Bardzo aktywna zarówno w obronie i ataku, grając przez cały mecz, była Julia Pietras, która zdobyła dla reprezentacji 5 bramek. Aktywni byli także kraśniccy kibice, którzy na mecz do Kielc zabrali znany już w wielu halach klubowy bęben i trąbki, dopingując reprezentację ze swoją zawodniczką w składzie.

Kolejny mecz grupowy reprezentacja Polski zagra w czwartek ze Słowacją, w piątek z Rumunią a w niedzielę z mistrzyniami Europy Niemkami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z otwarcia mistrzostw i meczu Polski z Angolą.