Ogłoszenie

Kraśnicka hala szczęśliwa dla mistrzyń

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 9 marca swój mecz Superligi zagrały w kraśnickiej hali Szkoły Podstawowej nr 2 zawodniczki Mistrza Polski zespół MKS Perła Lublin. Ich rywalkami był zespół KPR Jelenia Góra. Hala, w której na co dzień grają młode piłkarki KMKS okazała się szczęśliwa dla lublinianek, które z Kraśnika wywiozły 11 zwycięstwo w sezonie.

Przed meczem MKS-u pokazowe spotkanie zagrały najmłodsze piłkarki kraśnickiego klubu. Po nich na parkiecie zagrały już profesjonalistki. Pomimo mocnego wejścia (3:0) przyjezdne nie zamierzały łatwo sprzedać skóry i próbowały nawiązać walkę z mistrzyniami Polski. Do przerwy jednak przewagę zdobył MKS (16:11) i nie oddał jej do końca meczu wygrywając 32:23. Odbyło się to przy szczelnie wypełnionej hali SP2.

- Śmiałyśmy się, że gramy na wyjeździe, ale fajnie, że tyle ludzi przyszło i że możemy promować piłkę ręczną na Lubelszczyźnie. Mamy też nadzieję, że dzięki takim meczom coraz więcej dzieciaków zacznie trenować ręczną. Grało nam się tu bardzo fajnie, publiczność przez cały mecz nas dopingowała. Dziękujemy Kraśnikowi za ciepłe przyjęcie - powiedziała po meczu rozgrywająca MKS Ewa Urtnowska.

- Stąd pochodzę i cieszę się, że miałam okazję żeby tutaj zagrać mecz. Mam nadzieję, że kraśniccy kibice też. Chciałabym im podziękować że byli z nami - dodała pochodząca z Kraśnika Kinga Achruk, która powraca do zespołu po kontuzji barku.

Zadowolenia nie krył także burmistrz Wojciech Wilk. Miasto bowiem zaangażowało się także w organizację tego meczu.

- Sala wypełniona po brzegi, cieszę się, że wielu kraśniczan chciało obejrzeć mecz mistrzyń Polski. Będziemy chcieli powtarzać to w następnych latach. To bardzo cieszy, gdy dwie dobre drużyny chcą przyjechać do naszego miasta. To też ważne dla naszych młodych zawodniczek, które na co dzień trenują w KMKS. Takie mecze pokazują im jaką drogę trzeba przejść by grać w najlepszych drużynach, a taką jest przecież MKS Lublin. To dla tych młodych naszych zawodniczek także nagroda i wyróżnienie - powiedział burmistrz.

Mecz, który odbył się w ramach imprezy "Piłka ręczna drogą do sukcesu"  odbył się w Kraśniku dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

- Warto pokazywać najlepsze piłkarki w Polsce w całym województwie, bo Lubelskie to nie tylko jego stolica Lublin, ale i pozostałe miejscowości gdzie mieszka wielu pasjonatów sportu tak jak np. w Kraśniku gdzie są młode piłkarki ręczne, które przy okazji takich meczy przyglądają się jak grają najlepsze piłkarki w Polsce. Takie imprezy powinny odbywać się w mniejszych miejscowościach i będziemy dążyć jako zarząd województwa by organizować podobne imprezy tam gdzie jest przyjazny klimat dla sportu. W Kraśniku wiem, że tak jest, że burmistrz Wojciech Wilk jest przyjacielem sportu -powiedział po meczu Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski.

Jak zapowiadają władze miasta to początek współpracy magistratu i lubelskich mistrzyń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy w obiektywie Michała Lenarta.

 

Najnowsze ogłoszenia