Ogłoszenie

Juniorki młodsze KMKS zagrają w Mistrzostwach Polski

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zadecydował o tym dobry sezon podopiecznych Leszka Pomykalskiego, które w ostatnim decydującym meczu ligowym pokonały na wyjeździe drużynę MKS Lublin.

W lidze juniorek młodszych województwa  lubelskiego wystartowało 7 zespołów, które grały ze sobą mecze w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Ostatecznie walka o tytuł Mistrza Województwa toczyła się między zespołami KMKS-u i MKS-u Lublin, które przez większość rozgrywek prowadziły w ligowej tabeli. Zwycięsko z niego wyszedł kraśnicki zespół, który w meczu 6. marca po raz drugi pokonał lublinianki 31:27 do przerwy prowadząc 16:11. Tym samym wywalczył 1 miejsce w ligowej tabeli i awans do 1/16 Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 29-30 marca w Kraśniku.

Rywalkami naszego zespołu będą drużyny z woj. podlaskiego, łódzkiego i małopolskiego a do dalszych gier awansują dwa pierwsze zespoły turnieju.

Szansę na awans do rozgrywek o Mistrzostwo Polski mają jeszcze młodziczki KMKS. Do rozegrania zostały im dwa mecze w lidze, które zdecydują, czy nasze piłkarki ręczne wywalczą drugie miejsce w lidze i pojadą na turniej 1/16 MP.

 

MKS Lublin - KMKS Kraśnik 27:31 (11:16)

KMKS: Patrycja Margiel, Julia Ciba-  JANCZAREK Weronika (7), KLONOWSKA Alicja, KOŁOSIŃSKA Emilia (5), Krupka Aleksandra, KUŚMIERCZYK Kamila (8), Hanna Michałek, KAWĘCKA Martyna (1), KULESZA Oliwia (4), SCHWARTZ Carmen (2), Prawicka Aleksandra, Natalia Nowicka, Sandra Oleksy (4).

foto Adam Jackiewicz

Najnowsze ogłoszenia