Juniorki KMKS zagrają w Mistrzostwach Polski

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To wyróżnienie to wynik zajęcia trzeciego miejsca w lidze wojewódzkiej prowadzonej przez Lubelski Związek Piłki Ręcznej. Dzięki temu udało się zakwalifikować do 1/16 finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w Dąbrowie Białostockiej w najbliższy weekend.

Od drużyny KMKS Kraśnik lepsze okazały się jedynie zespoły MKS Lublin i Roxy Lublin (ubiegłoroczny Mistrz Polski).

W naszej drużynie natomiast w sezonie 2019/20 zagrały najbardziej bramkostrzelne zawodniczki. Królem strzelców ligi juniorek została Kamila Kuśmierczyk (na zdjęciu głównym), która zdobyła 58 bramek (średnia 9,67 na mecz). Na trzecim miejscu uplasowała się Anna Kołodziej (41 bramek - 6,83 na mecz) a na czwartym Aleksandra Lewandowska (40 zdobytych bramek - 6,67 na mecz).

Dzięki trzeciemu miejscu w lidze nasz zespół znalazł się wśród 28 najlepszych drużyn w Polsce. Podopieczne trenera Leszka Rejtera zmierzą się w turnieju 1/16 z zespołami gospodyń czyli Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka, Markovii Marki i Arki Gdynia. Dwa najlepsze zespoły awansują do dalszych rozgrywek . Turniej trwać będzie od piątku 24.01 do niedzieli 26.01.

Nasz zespół nie jedzie tam w roli faworyta, ale dziewczęta i trener zapowiadają walkę. Dla niektórych dziewcząt z KMKS będzie to pożegnanie z rozgrywkami młodzieżowymi, gdyż kończą już wiek juniora.