Piłkarki ręczne KMKS grają dalej w Mistrzostwach Polski

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W weekend 8-10 kwietnia kraśnicki zespół wziął udział w turnieju 1/16 Mistrzostw Polski juniorek młodszych rozgrywanym w Kielcach. Zajął w nim drugie miejsce premiowane awansem do kolejnego etapu rozgrywek.

W pierwszym meczu turnieju nasza drużyna pokonała 31:30 drużynę z Brodnicy. Drugiego dnia nasze piłkarki ręczne zapisały na swoim koncie kolejne zwycięstwo - tym razem nad gospodyniami z Korony Handball Kielce. To oznaczało pewny awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Na zakończenie 1/16 MP w niedzielę drużyna KMKS zagrała o pierwsze miejsce w grupie z KS Zgoda Ruda Śląska. Przeciwnik potwierdził to, że przyjechał do Kielc w roli faworyta. Zgoda to ubiegłoroczny wicemistrz Polski w tej kategorii wiekowej. Mecz zakończył  się wynikiem 21:35 (9:13 do przerwy) i była to jedyna przegrana kraśnickiej drużyny w turnieju.

Ostatecznie więc drugie miejsce dało zespołowi KMKS Kraśnik awans do grona 16 najlepszych drużyn w kraju i możliwość walki na 1/8 Mistrzostw Polski, które odbędą się już za dwa tygodnie. Kraśniczanki będą rywalizować w Radomiu, gdzie zmierzą się z gospodyniami z PreZero APR Radom, MKS PR Gniezno i UKS Szczypiorniak Gdańsk.

Naszą drużynę tworzyły zawodniczki drużyny KMKS I trener Agaty Kurlej (w Kielcach wspomaganą przez trener Beatę Kołosińską), które wsparły zawodniczki KMKS II trenera Leszka Pomykalskiego. Najlepszą zawodniczką organizatorzy wybrali Zuzannę Kurlej, która rzuciła także najwięcej (29) bramek podczas rywalizacji w Kielcach.

KMKS wystąpił w Kielcach w następującym składzie: Martyna BALAWENDER, Hanna SIEWIELEC - Zuzanna KURLEJ, POJENT Zuzanna, Julia BRZUSTOWSKA, Adrianna Markowicz, Julia OSZUST, Oliwia SMOK, Łucja KUCHNO, Martyna JASTRZĘBSKA, Kaja Walczyk, Oliwia WOŹNA, Magdalena KULINA, Maja MOCHOL, Karolina Kopiwoda, Wanesa Szymanek.