Młodziczki KMKS Kraśnik także z awansem do rozgrywek centralnych

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po juniorkach młodszych do 1/16 rozgrywek centralnych awansował także pierwszy zespół młodziczek KMKS Kraśnik, który pokonał w meczu o drugie miejsce w lidze i awans drużynę  Łukovii Łuków.

Waga meczu, który odbył się w przedświąteczny czwartek, mocno zestresowała oba zespoły. Widać to było w grze. Duża liczba błędów, słaba skuteczność w ataku i obronie to obraz pierwszej połowy, która zakończyła się jedno bramkową przewagą naszego zespołu. Po przerwie gra się uspokoiła z niewielką przewagą naszej drużyny. Podopieczne Leszka Pomykalskiego lepiej w tej połowie zagrały w obronie co przełożyło się na osiągniętą przewagę, która pod koniec meczu sięgnęła nawet siedmiu bramek i zwycięstwo w meczu oraz awans do 1/16 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Swój turniej młodziczki KMKS zagrają w najbliższy weekend na Podkarpaciu. Ich rywalkami będą zespoły UKS Posada Górna, SKS Kusy Kraków i KS Zgoda Ruda Śląska.

Drugi zespół KMKS biorący udział w rozgrywkach ligi wojewódzkiej młodziczek (trener Artur Hajdenraich) zajął w nich siódme miejsce.

KMKS Kraśnik dziękuje za wsparcie jakiego na drodze do obecnego sukcesu udzieliło klubowi Miasto Kraśnik, Urząd Marszałkowski i Lubelski Związek Piłki Ręcznej.

KMKS I - Łukovia Łuków 23-17 (10:9)

KMKS I - Martyna BALAWENDER, Maja Mochol (3), Adrianna MARKOWICZ (1), Karolina Kopiwoda (2), Antonina PYC, Julia KNAP, Julia Zbytniewska, Kornelia STANIEC (1), Wiktoria Samol, Kaja WALCZYK (6), Martyna Jastrzębska (9), Aleksandra Wisowska, Zuzanna SOKAL, Aleksandra Duda, Wanesa SZYMANEK (1). Trener Leszek Pomykalski.