Najmłodsze piłkarki zagrały w Kraśniku

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ponad 120 uczestników wzięło udział w turnieju piłki ręcznej jaki odbył się w niedzielę 19 czerwca w Kraśniku w hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Gospodynie nie były zbyt "gościnne" i wygrały turniej w finale wygrywając z drużyną z Łukowa.

W niedzielnych zmaganiach udział wzięły najmłodsze piłkarki ręczne, które jeszcze nie mają większego doświadczenia na rozgrywkowych parkietach i dopiero zaczynają swoją sportową drogę.
Jak to w tej kategorii umiejętności i liczba zdobywanych bramek bywa jeszcze na różnym poziomie, w zależności od czasu przez jaki trenuje dany zespół. Widać to było także podczas niedzielnych rozgrywek. Na pewno nie można było odmówić wszystkim zaangażowania i chęci do gry. Zmagania  trwały od godzinnych rannych do popołudnia. Po meczach w grupach zagrano te decydujące o poszczególnych miejscach w turnieju.
W meczu o 7 miejsce MKS Lublin II pokonał UKS Jedynkę Łuków II 4:0, w meczu o 5 lokatę, KMKS II przegrał z UKS Bilcza 1:10, w spotkaniu o pierwsze punktowane podium MKS Lublin I pokonał Ulan Majorat 7:3, a w finale o I miejsce KMKS I pokonał Jedynkę Łuków I 13:2.
Ostateczna kolejność była następująca:
1. KMKS I
2. UKS Jedyna Łuków I
3. MKS Lublin I
4. UKS Sprint Ulan Majorat
5. UKS Orlęta Bilcza
6. KMKS II
7. MKS Lublin II
8. UKS Jedynka Łuków II
Po finałowym meczu przedstawiciel Marszałka Województwa, dyrektor Departamentu Promocji,  Sportu i Turystyki Artur Domański, wraz z dyrektor ZPO nr 2 Moniką Hatłas nagrodzili wszystkie drużyny biorące udział w turnieju pucharami i dyplomami.
Organizatorem turnieju był Kraśnicki Międzyszkolny Klub Sportowy a partnerem wydarzenia Województwo Lubelskie - "Lubelskie Smakuj życie! Z Dumą Wspieramy Sport", które wsparło finansowo imprezę. Turniej może się odbyć także dzięki wsparciu organizacyjnemu Miasta Kraśnik i Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku.