Będą pieniądze z ministerstwa na kraśnickie stadiony

Sport
Czcionka

W maju pisaliśmy o staraniach władz miasta o dotację z Ministerstwa Sportu na modernizację obiektów sportowych. Już wiadomo, że Kraśnik ją dostanie i na jesieni, zarówno na MOSiRze w dzielnicy fabrycznej jak i na stadionie Tęczy, powinny ruszyć prace. Ich zakończenie planowane jest na następny rok.

O tym co dokładnie zostanie zmodernizowane pisaliśmy tutaj. W skrócie jeżeli chodzi o obiekty w dzielnicy fabrycznej powstanie pełne zaplecze szatniowo-sanitarne tuż pod spikerką na MOSiR. Sama spikerka też zostanie zmodernizowana. Przebudowie ulegnie ponadto brama wjazdowa na stadion. Na bocznym boisku zamontowane zostanie sztuczne oświetlenie. Podobne powstanie także w starej dzielnicy przy boisku Tęczy.

Cały projekt to kwota ponad 4 mln zł, z czego prawie 1,7 mln to będzie dotacja z ministerstwa. Resztę pokryje budżet miasta.

- Rozbudowa naszych obiektów sportowych to kontynuacja ogłoszonego w 2013 roku programu  „Kraśnik – Miasto Sportu”. Powstanie nowych obiektów, w których uczniowie i młodzież będą mogli dbać o zdrowie i kondycję fizyczną, traktuje jako swój obowiązek – skomentował projekt burmistrz Mirosław Włodarczyk.

W Kraśniku sport cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, o czym świadczy liczba 19 klubów i stowarzyszeń działających na terenie miasta. Kraśniccy sportowcy odnoszą sukcesy sportowe na arenach krajowych i międzynarodowych zarówno w dyscyplinach drużynowych jak i indywidualnych. Musimy zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju ich umiejętności.  Inwestując w obiekty sportowe, inwestujemy w zdrowie i przyszłość naszych dzieci – powiedział na jeszcze w maju na temat modernizacji kraśnickich obiektów wiceminister sportu i turystyki, a zarazem kraśnicki poseł Jarosław Stawiarski.

 Cała inwestycja realizowana będzie w bieżącym i następnym roku. Niebawem miasto powinno ogłosić przetarg i wybrać wykonawcę, który na jesieni powinien zacząć prace na obiektach.