Ruch, Radość, Rozrywka i… Mikołaj

Sport
Czcionka

Świetna zabawa w sportowym stylu. Tak można by streścić zawody z cyklu 3 x R. Ich miejska edycja odbyła się w sobotę w hali Szkoły Podstawowej Nr 2. A przygotowała je szkoła z drugiego końca miasta – SP 5.

W przedpołudnie na hali „Dwójki” spotkali się uczniowie klas I-III, ich rodziny, nauczyciele i dyrekcje szkół.  Wszystko po to by spędzić czas na sportowej zabawie i rywalizacji. Wszystkich przywitała wiceburmistrz Marzena Pomykalska oraz dyrektor „Piątki” Barbara Grasińska-Ciereszko, której nauczyciele z Jerzym Andrzejczukiem na czele przygotowali zawody.

W zawodach zabrakło jedynie Szkoły Społecznej. Oprócz nie na starcie pojawiły się reprezentacje wszystkich kraśnickich podstawówek. Jako, że mamy czas związany z Mikołajkami, nie mogło zabraknąć pana w czerwonym ubraniu, który towarzyszył startującym a na koniec obdarował wszystkich olbrzymimi worami z prezentami, których ufundowanie wsparł Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Odbył się także pokaz Sport Stackingu czyli ustawiania kubeczków, który zadomowił się już w SP 5.

W przerwach można było obejrzeć występy cheerlederek z SP 5 pod wodzą Barbary Pastuchy, które wprowadziły taneczny element do sportowej zabawy. Uczestnikom zresztą bardzo się to spodobało i sami wzięli udział w małej potańcówce na parkiecie.

A jak się bawiono podczas miejskiego 3 x R możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.