300 cyklistów pojechało w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym z okazji Dni Kraśnika

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśniczan chętnych do aktywnego spędzania wolnego czasu nie brakuje. Potwierdzają to kolejne tego typu imprezy organizowane w naszym mieście. W dzisiejszym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbył się z okazji trwających w ten weekend Dni Kraśnika, udział wzięło około 300 osób.

Rajd, podobnie jak poprzednie, zorganizowały Miasto Kraśnik i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ale tym razem do imprezy przyłączył się także Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”. Osoby które zapisywały się na imprezę w ODK wystartowały na niego spod kompleksu boisk Orlik na Osiedlu Piaski i dołączyły do głównej grupy rajdowej pod Centrum Kultury i Promocji.

 

 

Stąd, po przywitaniu uczestników przez kierownika Krzysztofa Babisza z UM Kraśnik, już cały peleton wyruszył na trasę, która wiodła nad Zalew Kraśnicki ulicą Sportową, aleją Niepodległości, a następnie ulicami Kwiatkowskiego, Krasińskiego, Graniczną i Urzędowską.

Nad zalewem cykliści zostali zaproszeni na kiełbaski z grilla. Było także wspólne zdjęcie.

 

 

Wieczorem podczas uroczystego otwarcia Dni Kraśnika na Scenie Letniej CKiP wśród uczestników rajdu rozlosowane zostaną jeszcze dwa rowery.

 

Nasz obszerny fotoreportaż z rajdu możecie obejrzeć tutaj.