Kolejne święto kolarstwa na naszym terenie

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ponad trzystu startujących na różnych dystansach i kategoriach wiekowych w niedzielę 8 września przejechało malowniczymi trasami naszego powiatu w VI Ogólnopolskim Maratonie ATOL BIKE MTB. Najlepsi wyjechali z pucharami Ministra Sportu i Turystyki.

Trasa tradycyjnie już biegła leśnymi ścieżkami w dzielnicy fabrycznej Kraśnika i lasami gminy Urzędów. Ci, którzy wystartowali w Kraśniku w ubiegłym roku znali ją już dobrze.

Wystartowano na dwóch dystansach MINI (30 km) i PROFI (60 km). Oddzielną klasyfikacja prowadzona była dla policjantów, których spora grupa pojawiła się na starcie. Tradycyjnie też przeprowadzono wyścigi najmłodszych kolarzy, którzy nagrodzeni zostali bidonami i odblaskami.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe od burmistrza Kraśnika oraz od ATOL- BIKE. Najlepsi otrzymali puchary Ministra Sportu i Turystyki.

Najlepszy na dłuższym dystansie był Adrian Wawer z Puław. Najlepszy z kraśniczan był Maciej Wilk z Erkado Reacing Team, który przyjechał na 13 miejscu.

 Na krótszym dystansie Open MINI zwyciężył Radosław Wasilewski z Biłgoraja. Na trzecim miejscu przyjechał najlepszy z Kraśniczan Jerzy Rostek (Erkado Reacing Team).

Wszystkie wyniki niedzielnej kolarskiej imprezy można znaleźć na stronie.

Organizatora imprezy był Klub Sportowy Racing Team Kraśnik którego wsparli: Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Burmistrz Miasta Kraśnik.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc.

Jak wyglądała rywalizacja kolarzy można zobaczyć na zdjęciach Mateusza Bieleckiego www.facebook.com/fotografiadlabiznesu.N8