Ogłoszenie

Tour de Pologne zawita do Kraśnika. Stąd kolarze wyruszą na jeden z etapów wyścigu

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O planach w tym względzie mówiło się już od kilku tygodni, ale od wczoraj wiemy to oficjalnie. Kraśnik i Powiat Kraśnicki znalazły się na mapie jednej z najważniejszych kolarskich imprez na świecie, zaliczanego do UCI World Tour, Tour de Pologne. Z Kraśnika kolarze wyruszą na 3 etap wyścigu, którego meta wyznaczona została w Przemyślu.

Trasa przyszłorocznego wyścigu została zaprezentowana w sobotnie popołudnie (27 listopada) na antenie TVP Sport. Wielkie kolarskie ściganie rozpocznie się 30 lipca 2022 roku w Kielcach. Pierwszego dnia zawodnicy dotrą do Lublina. Już wtedy zahaczą o Powiat Kraśnicki, ponieważ przez Wisłę przejadą w Annopolu i skierują się w stronę Józefowa nad Wisłą. Drugiego ścigać się będą na odcinku Chełm - Zamość. Start 3 etapu, z Kraśnika, zaplanowany jest na 1 sierpnia. Tego dnia uczestnicy wyścigu, w drodze do Przemyśla, do przejechania będą mieli prawie 230 km.

W organizację startu 3 etapu wyścigu zaangażowane są Powiat Kraśnicki i Miasto Kraśnik.

- Bardzo cieszę się, że w przyszłym roku będziemy gościć na naszym terenie najlepszych kolarzy na świecie. O to by trasa kolejnego Tour de Pologne wiodła przez Powiat Kraśnicki staraliśmy się od dłuższego czasu. To dla nas duże wyróżnienie i okazja do promocji, a dla miłośników kolarstwa, ale nie tylko, szansa na udział prestiżowej imprezie. Dziękuje panu Czesławowi Langowi i jego współpracownikom za taką decyzję. Postaramy się, by start z Kraśnika i przejazd przez nasz powiat wypadły od strony organizacyjnej perfekcyjnie – zapewnia starosta kraśnicki Andrzej Rolla.

- Peleton przejedzie ulicami obu dzielnic Kraśnika. Będzie to doskonała okazja do tego, by na własne oczy zobaczyć wyśmienitych polskich i zagranicznych specjalistów w kolarstwie szosowym – cieszy się burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk. - Już dzisiaj zachęcam Państwa do udziału w tym wyjątkowym, sportowym święcie i ważnej imprezie światowej rangi. Postaramy się, by wyścigowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje - dodaje burmistrz.

Na Tour de Pologne składać się będzie w sumie 7 etapów. Wielkie ściganie zakończy się 5 sierpnia w Krakowie.

foto Szymon Gruchalski/Tour de Pologne

 

 

Najnowsze ogłoszenia