Ogłoszenie

Kolarze rywalizowali na naszych trasach

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Początek września to dla kolarzy "terenowców" oznacza ściganie w Kraśniku, a dokładnie po leśnych i polnych trasach w mieście i okolicznych gminach. Tak też było i w tym roku w trakcie dziesiątego już Ogólnopolskiego Maratonu MTB o PUCHAR MINISTRA SPORTU i TURYSTYKI.

W niedzielę 4 września na starcie zawodów stanęło prawie 250 zawodników i zawodniczek w tym około 50 kraśniczan. Oprócz ścigających się na trasę wyjechały też dwie grupki dzieci, które choć na krótko, wjechały na trasę jaką ścigali się zawodnicy, by poczuć smak rywalizacji. Wszystkie dzieciaki otrzymały za to drobne nagrody i pamiątkowe medale.

Jeśli chodzi o rywalizację sportową na 30 i 60 km to w obu wyścigach losy pierwszych dwóch miejsc rozstrzygnęły się na ostatnich metrach. Nie przeszkodziła w tym lekko zmoczona i błotnista trasa, z którą zmagali się zawodnicy.

Tym razem niespodzianki na krótszym dystansie nie było bo dwaj pierwsi zawodnicy zwyciężali także w ubiegłym roku.

Na dystansie "Mini" najszybszy był więc Radosław Wasilewski z Biłgoraja (BSK MIÓD KOZACKI), przed Markiem Kulikiem z Puław (Pułavelo) i Kamilem Różalskim z Lublina (Bike Boys Team). Wśród kobiet najszybsza na krótszym dystansie była Monika Mazur z Zamościa (Ale Jazda) przez Joanną Wasilewską z Biłgoraja (BSK MIÓD KOZACKI) i Katarzyną Bednarczyk z Krężnicy Jarej.

Wśród kraśniczan na krótszym dystansie najszybszy był Grzegorz Ziarno z Erkado Racing Team (10 w klasyfikacji generalnej), Łukasz Rak (także z Erkado) oraz Marcin Bożek z "Ludzkiej Stonogi" a wśród pań Karolina Sukiennik i Anna Bijak.

Na dystansie dwóch 30 km pętel na pierwszym miejscu linię mety przekroczył Wojciech Wójtowicz z Puław jeżdżący w barwach Vortune Equity Bike Team Lublin, za którym przyjechał jego klubowy kolega z Lublina Tomasz Siewierski. Na trzecim miejscu znalazł się Tomasz Mandziak z Krasnegostawu z klubu GKK Peleton Okszów.

Wśród naszych kolarzy na 13 miejscu znalazł się Grzegorz Grabowski a na 37 Leszek Oszust (obaj z Erkado Racing Team). Wśród kobiet nie było pań z naszego terenu.

Organizatorzy przeprowadzili także klasyfikację na dystansie mini wśród startujących policjantów, leśników i strażaków. Wśród tych pierwszych najszybszy okazał się tryumfator całego wyścigu Radosław Wasilewski, przed Wiesławem Pawlukiem z Pokrówki i Piotrem Sztobrynem z Puław. Wśród naszych funkcjonariuszy najszybszy okazał się Paweł Nowak i Stanisław Bijak.

Wśród leśników najszybciej pojechali: Robert Socha (Siedliszcze/Szczebrzeszyn), Maciej Stopyra (Radomyśl nas Sanem) i Robert Cwalina (Janów Lubelski). Tuż za podium znaleźli się kraśniccy leśnicy Hubert Sukiennik i Krzysztof Czachór.

Wśród strażaków było tylko dwóch panów: Patryk Rajzer (Zabratówka) i Grzegorz Mortka (Tarnobrzeg).

Impreza odbywała się dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Klubu Sportowego RACING TEAM KRAŚNIK, Marszałka Województwa Lubelskiego, Burmistrza Miasta Kraśnik, Starosty Kraśnickiego.

Honorowy patronat objął Kamil Bortniczuk - Minister Sportu i Turystyki oraz Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego.

Bogatą fotorelację z imprezy można znaleźć na naszej stronie.

Najnowsze ogłoszenia