Ponad 200 zawodników zmierzy się z dystansem 21,5 km, a około 80 stanie na starcie biegu na 5 km. Do tego trzeba jeszcze doliczyć, miejmy nadzieję kilkusetosobową, grupę dzieci, młodzieży i całych rodzin, którzy wezmą udział w Familiadzie Biegowej. Biegowe święto pod hasłem II Półmaraton Kraśnik, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (23 kwietnia), podobnie jak przed rokiem będzie mieć wymiar nie tylko sportowo-rekreacyjny, ale także charytatywny.

W sobotę 8 kwietnia w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku odbył się I Ogólnopolski Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Zmierzyły się w nim pingpongowe rodzinne teamy z Kraśnika i okolic, ale także między innymi z Jarosławia, Krosna, Włodawy, czy o wiele dalszych Śląska i Zielonej Góry.

 W sobotę 8 kwietnia w Zalutyniu (gmina Piszczac, powiat bialski) odbył się Huculski Turniej Łuczniczy, czyli drugie tegoroczne zawody w ramach Łuczniczej Ligi Wschód. Zabraknąć na nich nie mogło naszego specjalisty od tej dyscypliny - Andrzeja Trynkiewicza. Tym razem kraśniczanin na podium nie stanął, ale zachował I miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

W niedzielę 12 marca 2017 roku w Kraśniku odbył się XXIII Turniej "Kraśnika" w brydżu sportowym. W turnieju zaliczanym do Grand Prix Lubelszczyzny 2017 na starcie stanęło 38 par tj. 76 zawodników z województwa lubelskiego.

Więcej artykułów…