Rajd Nadwiślański: W niedzielę w Urzędowie pojedzie czołówka kierowców RSMP VIDEO

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

rajd_nadwislanski_2013_os_Wilkow_3W najbliższy piątek, 26 września, startuje zapowiadany już przez nas Rajd Nadwiślański. Dwa jego oesy (9. i 12.) rozegrane zostaną w gminie Urzędów. W imprezie zaprezentują się najlepsi kierowcy, rywalizujący w tym sezonie w LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.


W Rajdzie Nadwiślańskim zobaczymy w sumie 75 załóg. 9 z nich to ekipy z pierwszej dziesiątki Mistrzostw Polski. Na czele listy zgłoszeń są obecni liderzy klasyfikacji RSMP - Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski. Oprócz nich zobaczymy także między innymi zespoły Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski oraz Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski. Wśród kierowców będą i nasze lokalne rajdowe akcenty. Za kierownicami samochodów zasiądą Mariusz Stec i Wiesław Stec.

33 załogi pojadą w ramach 6. Rundy LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a nieco ponad 40 w 7. Rundzie Rajdowego Pucharu Polski.

Wielkie ściganie się rusza w najbliższy piątek 26 września w Puławach. OS-y 9. i 12., które odbędą się na terenie gminy Urzędów, zaplanowane są na niedzielę 28 września. Po raz pierwszy kierowcy wyznaczoną trasą przejadą w godzinach porannych, a po raz drugi we wczesnych popołudniowych.

 


Dokładny przebieg trasy OS Urzędów można zobaczyć tutaj.


rajd_nadwislanski_2013_os_Wilkow_2

 

Tym, którzy chcieliby dopingować rajdowców, organizatorzy polecają przede wszystkim 3 punkty widokowe. Pierwszy zlokalizowany jest w Popkowicach (2,12 km oesu, N50°59'35.29" E: 22°14'21.75"). Tam kierowców po prostej czeka hamowanie do prawego ciasnego zakrętu z wysepką i dalej partia kilku zakrętów na wąskiej drodze. Długi odcinek trasy widoczny jest z przyległej skarpy.

Drugi punkt widokowy znajduje się na drodze dojazdowej do miejscowości Leszczyna (6,38 km oesu, N51°0'33.13" E: 22°11'51.41"). Tam kierowcy po wyjściu z długiego szybkiego łuku pojadą przez hopkę na zjeździe z drogi głównej.

Trzeci punkt widokowy organizatorzy zawodów wskazują na 8,56 km oesu (N51°0'29.84" E: 22°10'22.24") . Uczestnicy rajdu będą musieli tam przyhamować i wejść w lewy ciasny zakręt w dół z niewielkim uskokiem.

 

Uwaga! Praktycznie przez całą niedzielę drogi w pobliżu trasy rajdu będą zamknięte dla ruchu!

Organizatorzy proszą kibiców obserwujacych przejazdy i mieszkańców terenów przez które przebiega trasa rajdu o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Wszelkie informacje na temat zawodów, mapki oesów, można odnaleźć na stronie internetowej www.rajdnadwislanski.pl


A poniżej video zapowiedź rajdowych emocji

 

{youtube}P3zaVxRcVZM{/youtube}


I trasa oesu Urzędów z pozycji kierowcy samochodu. Oba filmiki przygotowane przez organizatora Rajdu Nadwiślańskiego.


{youtube}l55yuPhaHLs{/youtube}