Rekordy Polski, rekord Europy oraz rekord Świata pobite podczas Speed Days Kraśnik. FOTO, Wideo

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

{datsopic:30492 left} 40 zawodników z całej Polski przez dwa dni rywalizowało w 14 konkurencjach w ramach Speed Days Kraśnik, które odbyły się w poprzedni weekend (30 i 31 maja). Tak jak zapowiadał na naszym portalu organizator imprezy Przemysław Piątek emocji nie brakowało. Podczas zawodów pobitych zostało kilka rekordów kraju oraz rekord Europy i rekord świata.

 

W SpeedCubingu, czyli układania kostki Rubika i jej wariacji, w całym turnieju zwyciężył Jakub Kipa uzyskując średnią 8.72 s. Drugie miejsce przypadło Przemysławowi Kalecie (wynik 9.04 s.), a trzecie Jakubowi Wojtaszkowi (10.08 s.).

 

To jak kostkę z zamkniętymi oczami układa Marcin ?Maskow? Kowalczyk można zobaczyć w naszym materiale wideo.

 

{youtube}N6Wi_oGXa0g{/youtube}

 

Już pierwszego dnia zawodów Przemysław Kaleta ustanowił dwa nowe rekordy Polski w konkurencji 4x4x4 (najlepsze jedno ułożenie - 28.69 s., najlepsza średnia - 33.17 s.). Michał Halczuk pobił z kolei dwa rekordy w konkurencji 7x7x7 (rekord Europy w średniej - 2:45.10 i rekord świata w pojedynczym ułożeniu - 2:34.64).{datsopic:30484 right}

Pełne wyniki zawodów w SpeedCubingu podczas Speed Days Kraśnik 2015 można obejrzeć tutaj.

Rywalizacji z użyciem kostki Rubika i różnych jej wariacji towarzyszyły także zawody w SpeedStacking, czyli układaniu specjalnych plastikowych kubków w stosy i składaniu ich w jak najkrótszym czasie. Jak wyglądała jedna z konkurencji w tej dyscyplinie można zobaczyć na naszym wideo.

 

{youtube}XZ3SLMPJ_ZQ{/youtube}

 

Zdjęcia z drugiego dnia zawodów można zobaczyć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do informacji.