• Appia

Gm. Wilkołaz. Memoriał Kolarski im. Józefa Kloca przesunięty na wrzesień

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

 

Memoriał Kolarski im. Józefa Kloca, czyli cykliczna impreza kolarska organizowana od kilkudziesięciu lat na terenie gminy Wilkołaz, w tym roku odbędzie się później, bo dopiero we wrześniu. Powodem przesunięcia wyścigu kolarskiego jest trwająca właśnie przebudowa drogi powiatowej nr 2722L Wilkołaz – Popkowice, o której informowaliśmy kilka dni temu.

Memoriał kolarski to impreza sportowa poświęcona pamięci tragicznie zmarłego działacza sportowego i utalentowanego kolarza LZS Wilkołaz Józefa Kloca, który w 1960 r. został powołany do kadry narodowej. Na zgrupowaniu przygotowującym do Wyścigu Pokoju, podczas jazdy na czas, uległ na drodze śmiertelnemu wypadkowi.

Coroczny wyścig kolarzy, jadących w różnych kategoriach wiekowych, odbywał się zwykle w połowie czerwca. W tym roku jednak ze względu na remont drogi powiatowej, o czym już wspominaliśmy, impreza została przełożona na wrzesień, a konkretnie na 17 września.

Organizatorami corocznej imprezy są: Klub Sportowy "Unia Wilkołaz", Urząd Gminy w Wilkołazie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. red