Gm. Wilkołaz. Memoriał Kolarski im. Józefa Kloca przesunięty na wrzesień

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

 

Memoriał Kolarski im. Józefa Kloca, czyli cykliczna impreza kolarska organizowana od kilkudziesięciu lat na terenie gminy Wilkołaz, w tym roku odbędzie się później, bo dopiero we wrześniu. Powodem przesunięcia wyścigu kolarskiego jest trwająca właśnie przebudowa drogi powiatowej nr 2722L Wilkołaz – Popkowice, o której informowaliśmy kilka dni temu.

Memoriał kolarski to impreza sportowa poświęcona pamięci tragicznie zmarłego działacza sportowego i utalentowanego kolarza LZS Wilkołaz Józefa Kloca, który w 1960 r. został powołany do kadry narodowej. Na zgrupowaniu przygotowującym do Wyścigu Pokoju, podczas jazdy na czas, uległ na drodze śmiertelnemu wypadkowi.

Coroczny wyścig kolarzy, jadących w różnych kategoriach wiekowych, odbywał się zwykle w połowie czerwca. W tym roku jednak ze względu na remont drogi powiatowej, o czym już wspominaliśmy, impreza została przełożona na wrzesień, a konkretnie na 17 września.

Organizatorami corocznej imprezy są: Klub Sportowy "Unia Wilkołaz", Urząd Gminy w Wilkołazie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. red