• Leasing team

IV Triathlon Kraśnik dopiero na koniec wakacji, ale zapisy już trwają

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

27 sierpnia 2017 r. najlepsi triathloniści w Polsce po raz IV będą rywalizować w imprezie rangi międzynarodowej jaką jest „Triathlon Kraśnik”. Wydarzenie to na stałe wpisało się w triathlonową mapę Polski, gwarantując wysoki poziom sportowy i organizacyjny. Warto podkreślić, że strefa zmian podczas III Triathlon Kraśnik została oceniona jako najlepsza w Polsce w rankingu lepszytriathlon.pl. Ponadto TK to piąta Najlepsza Impreza Triathlonowa w 2016 r.

Organizatorzy wytyczając trasę dbają zarówno o aspekt sportowy jak i turystyczny. Wysoka frekwencja, profesjonalna organizacja, zawodnicy z różnych zakątków kraju, setki kibiców nad Zalewem Kraśnickim i na trasie są tego wymiernym przykładem.

Triathlon Kraśnik odbędzie się na dwóch dystansach: sprint (0,75 km pływanie, 20 km rower, 5 km bieg) olimpijski (1,5 km pływanie, 40 km rower, 10 km bieg).

Triathlon rozpoczniemy z plaży zlokalizowanej przy Zalewie Kraśnickim. Zawodnicy z dystansu sprint będą mieli do pokonania jedną pętlę, olimpijczycy – dwie. Wyjście z wody znajdować się będzie na wysokości drogi z kostki brukowej prowadzącej bezpośrednio do zalewu. Strefa Zmian zlokalizowana będzie bezpośrednio przy wyjściu z wody na drodze prowadzącej do zalewu.

Pętla trasy kolarskiej liczy 10 km. Na dystansie sprinterskim do pokonania będą 2 pętle, natomiast na olimpijskim 4 pętle. Trasa rozpoczyna się na wysokości domków wypoczynkowych i prowadzi w kierunku miejscowości Wyżnianka, gdzie na skrzyżowaniu z drogą Wyżnianka Kolonia zawodnicy wykonają nawrót i dalszą część pętli pokonają w kierunku miejscowości Suchynia (mijając po drodze wjazd na pętle). W miejscowości Suchynia, przy sklepie będzie do pokonania nawrót. Na wysokości wjazdu na pętle zawodnik rozpoczyna kolejne okrążenie, bądź zjeżdża do strefy zmian (jeśli pokonał ostatnią pętle). Warto wspomnieć, że w tym roku organizator przygotował trasę, która w całości będzie wyłączona z ruchu. Trasa będzie niemal płaska, a różnica między najwyższym, a najniższym punktem to tylko 15 metrów.


Zobacz też:

Przemysław Szymanowski i Tomasz Szala najszybsi w tropikalnym Triathlonie Kraśnik, Foto


Trasa biegowa wyznaczona będzie wokół Zalewu Kraśnickiego Jedna pętla trasy biegowej mierzy 5km. Na dystansie olimpijskim do pokonania będą 2 pętle, natomiast na dystansie sprinterskim tylko jedna. Trasa rozpoczyna się na wysokości wyjścia z wody, gdzie po opuszczeniu strefy zmian zawodnicy skręcając w lewo znajdą się na trakcie pieszo-jezdnym. Trasa prowadzi dookoła Zalewu Kraśnickiego ścieżką rowerową. Po przebiegnięciu ok 2 km zbiegamy ze ścieżki rowerowej na parking wzdłuż Stanicy, który po około 100 metrach przechodzi w wąską drogę asfaltową. Po około 800 m zawodnicy mają do pokonania nawrót i tą samą trasą wracają na ścieżkę rowerową by dokończyć pętlę dookoła Zalewu Kraśnickiego. Meta znajdować się będzie 20 metrów od miejsca wyjścia z wody.

Nawierzchnia trasy: kostka brukowa 3,3 km, asfalt - ok. 1.9 km

Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportu będąca połączeniem pływania, jazdy na rowerze i biegu wymaga od uczestników ponadprzeciętnej wytrzymałości i wytrenowania. Na zawodach ważniejsza od zwycięstwa jest walka z własnymi słabościami i przełamywanie kolejnych barier możliwości swojego organizmu, co doskonale oddaje motto zawodów: „Przegrywają, jedynie nieobecni.” W Triathlonie Kraśnik 2017, weźmie udział ponad 300 zawodników, a także ponad tysiąc odwiedzających miasteczko triathlonowe czy kibicujących na trasie.

Serdecznie zapraszamy na IV edycję kraśnickiego triathlonu. „Pamiętajcie, że przegrywają jedynie nieobecni”. Do zobaczenia 27 sierpnia 2017 r. w Kraśniku.

 

Zapisy dostępne pod adresem: http://zapisy.sts-timing.pl/108/