Kraśniczanin na 7. miejscu w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Łucznictwie Tradycyjnym

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

W miniony weekend (4-6 sierpnia) w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym. Z bardzo dobrej strony pokazał się podczas tej imprezy kraśnicki łucznik Andrzej Trynkiewicz.

W zawodach, oprócz Polaków, udział wzięły także reprezentacje Ukrainy, Węgier, Turcji, Słowacji, Grecji oraz Niemiec. Jak wspomnieliśmy już na wstępie, w gronie tym znalazł się również nasz specjalista w tej dyscyplinie – Andrzej Trynkiewicz.

Organizatorzy dla uczestników turnieju przygotowali niezwykle wymagające zadania. Strzelali w trzech blokach. W ramach pierwszego, tarczówki, sprawdzali swoje umiejętności celując do tarcz oddalonych od 7 do 40 metrów z różnych pozycji. Do przodu, do tyłu, z przyklęku. W bloku technicznym czekały ich jeszcze bardziej wymagające zadania, bo między innymi strzały do ruchomego celu lub z ruchomej platformy oraz strzał z konia. Zabraknąć nie mogło także imitacji polowania, a więc strzelania do figurek zwierząt.

 

 

Kraśniczanin, startujący w kategorii łuku hunter, w międzynarodowym gronie spisał się wyśmienicie. Mimo, że był to jego pierwszy start w zawodach tak dużej rangi i z tak silną obsadą zajął w nich wysokie 7. miejsce.

Jedną z atrakcji zawodów był m.in. pokaz grupy AMM Archery, która zaprezentowała jazdę konną połączoną ze strzelaniem z łuku.

 

 

Jak zawody wyglądały możecie zobaczyć na zdjęciach udostępnionych nam przez pana Andrzeja. Odnajdziecie jej tutaj.


Zobacz też:

 Andrzej Trynkiewicz drugi w Poleskim Turnieju Łuczniczym
Dominik Rej i Andrzej Trynkiewicz z medalami w I Kraśnickim Turniej Łuczniczym
Kolejne podium kraśnickiego łucznika
Kraśnicki łucznik drugi podczas Wiwatów Królewskich w Międzyrzecu