Podium kraśnickiego łucznika w Terenowym Turnieju Łuczniczym Dziady cz. IV

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

W miniony weekend na terenie Stajni Sarmacja w miejscowości Pisary koło Krakowa odbył się Terenowy Turniej Łuczniczy Dziady cz. IV. Z bardzo dobrej strony pokazali się podczas niego łucznicy z Lubelszczyzny, a wśród nich kraśniczanin Andrzej Trynkiewicz.

Podczas zawodów w szranki stanęło 64 łuczników. Organizatorzy imprezy przygotowali dla nich niezwykle wymagające zadania. Do ustrzelenia było ponad 20 niekonwencjonalnych tarcz, które rozstawione były w trudnym terenie, na ziemi, w wodzie i w powietrzu. Strzelano między innymi do wahających się celów oraz z końskiego grzbietu.

 

 

Kraśniczanin, mimo że sam do końca ze swojego występu zadowolony nie jest, zawody ukończył na podium. Tym razem Andrzej Trynkiewicz zajął III miejsce.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, cała lubelska ekipa zaliczyła podczas turnieju dobry występ. Aż siedmiu łuczników z naszego województwa znalazło się w pierwsze dziesiątce zawodów i na dodatek zajęli całe podium. Na najwyższym jego stopniu stanął Marek Trancygier, a drugi był Dariusz Kapica.


Zobacz też:

Andrzej Trynkiewicz wicemistrzem Łuczniczej Ligi Wschód
Kraśniczanin na 7. miejscu w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Łucznictwie Tradycyjnym
Andrzej Trynkiewicz drugi w Poleskim Turnieju Łuczniczym
Dominik Rej i Andrzej Trynkiewicz z medalami w I Kraśnickim Turniej Łuczniczym