Uczniowie podstawówek z Kraśnika i Stalowej Woli zmierzą się w biegach po torze przeszkód

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

„Aktywne Dziecko - Mistrzostwa Challenge” - pod tym hasłem odbędzie się rywalizacja pomiędzy reprezentacjami szkół podstawowych z Kraśnika oraz Stalowej Woli. Półtorakilometrowy tor oraz przeszkody sprawdzą sprawność, zwinność oraz hart ducha najmłodszych.

Biegi przeszkodowe, takie jak Spartan Race, w ostatnich latach zyskały rzesze zwolenników – od uczestników chcących zmierzyć się głównie ze sobą, po wyspecjalizowanych zawodników, którzy walczą o miejsce na podium i tytuł najlepszego. Wyścigi cieszą się olbrzymią popularnością także wśród dzieci, które biorą udział na specjalnie przygotowanych trasach.

Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, Terenowych i Ekstremalnych oraz Urząd Miasta Kraśnik i Urząd Miasta Stalowa Wola zaprosiły reprezentacje szkół nr 12 w Stalowej Woli oraz nr 5 i 6 w Kraśniku do rywalizacji w biegu z przeszkodami. Zostanie on zorganizowany 16 listopada na terenie MOSiR w Kraśniku. Wyścig zostanie przeprowadzony na dystansie 1500+ metrów, który zostanie poprowadzony przez ścieżki leśne.

Na trasie na dzieci będą czekać przeszkody, które sprawdzą ich zwinność oraz sprawność, takie jak ścianki czy równoważnie. O bezpieczeństwo na każdej z nich zadbają wyszkoleni wolontariusze. Prawidłową rozgrzewkę przed biegiem zapewni trener Spartan Race.

 

 

Po wyścigu każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy, ręcznie wykonany medal Spartanina, wodę, banana oraz upominki od partnerów. Najlepsi w swojej kategorii wiekowej wygrają krokomierz ufundowany przez markę Garmin. Najszybsza szkoła otrzyma 34 bilety na dowolną imprezę Spartan Race w Polsce w sezonie 2018.

W trakcie oczekiwania na bieg oraz ceremonię wręczenia nagród uczestnikom zostaną zapewnione dodatkowe atrakcje wymyślone i przeprowadzone przez wykwalifikowanych animatorów Spartan Race, jak również ciepły posiłek oraz możliwość schronienia się w zadaszonych namiotach.
W wypadku trudnych warunków atmosferycznych część atrakcji może zostać przeniesiona na halę sportową przy Publicznym Gimnazjum nr 1.