Mariusz Kwietniewski nowym dyrektorem MOSiR Kraśnik

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

W ramach listopadowego konkursu magistrat nie zdecydował się na wybór nowego szefa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku, mimo że jeden z kandydatów – Rafał Tomiło – spełnił wymogi formalne. Właśnie zakończyło się drugie postępowanie konkursowe. Tym razem komisja wskazała zwycięzcę, a burmistrz tę rekomendację zaakceptował. Nowym dyrektorem MOSiR będzie Mariusz Kwietniewski.

Na konkurs wpłynęły dwie oferty. Obie spełniały wymagania formalne i kandydaci zostali dopuszczeni do dalszego etapu konkursu - rozmów kwalifikacyjnych. 

- Podczas rozmów kandydaci odpowiadali na pytania komisji dotyczące funkcjonowania MOSiR, ustawy o samorządzie gminnym oraz przedstawili autorskie koncepcje funkcjonowania i rozwoju MOSiR. W wyniku przeprowadzonych rozmów, komisja zdecydowała zaproponować na stanowisko dyrektora pana Mariusza Kwietniewskiego. Propozycja została zaakceptowana przez burmistrza - informuje Emilia Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kraśnik. - W czasie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat wykazał się bardzo dobrą wiedzą z zakresu aktów prawnych wskazanych w ogłoszeniu o konkursie. Udzielił prawidłowej odpowiedzi na wszystkie postawione pytania teoretyczne z zakresu funkcjonowania MOSiR. Kandydat w sposób przekonujący przedstawił założenia przygotowanej koncepcji funkcjonowania i rozwoju MOSiR w Kraśniku z uwzględnieniem nowych inwestycji oraz źródeł ich finansowania - dodaje pani rzecznik.

Mariusz Kwietniewski to kraśniczanin, jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie Wydział Zamiejscowy w Białej Podlaskiej. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 1 i w Szkole Podstawowej nr 5. Jest także trenerem pływania w Uczniowskim Klubie Sportowym „Fala” Kraśnik. Funkcjonowanie jednego z ważnych elementów MOSiR-u – pływalni – zna więc bardzo dobrze.

 

 


Zobacz też:
Konkurs na dyrektora MOSiR-u bez rozstrzygnięcia. Było troje kandydatów
Dominacja "Fali" w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci
Tomasz Rebizant p.o. dyrektora MOSiR
Grzegorz Mazurek nie będzie już dyrektorem MOSiR.


foto fala Kraśnik