51 rodzin z siedmiu województw zagrało w Kraśniku w ping-ponga

Pozostałe dyscypliny

W niedzielę 22 kwietnia w Kraśniku, odbył się II Ogólnopolski Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego O Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Wzięło w nim udział 51 rodzin z siedmiu województw.

Rodzinne teamy rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii I (dziecko do lat 13+rodzic/babcia lub dziadek) najlepsi okazali się Patryk i Robert Bieleccy z Niedrzwicy Dużej, którzy w pojedynku finałowym pokonali Artura i Tomasza Słomkę. Na trzecim stopniu podium znalazły się dwie rodziny z Jarosławia: Szymon i Jacek Flaumenhaft oraz Kinga Hawro wraz z dziadkiem Adamem Forysiem.

W kategorii II (dziecko od 14-17 lat+rodzic/babcia lub dziadek) puchar Ministra Sportu i Turystyki zdobyli: Marcel i Artur Domańscy (Stróża-Kolonia), wyprzedzając Wiktorię i Dariusza Daśko (Annów). Miejsce trzecie zajęły rodziny z Kraśnika: Ewa i Krzysztof Szubartowscy oraz Mikołaj i Michał Madras.

Równolegle z turniejem rodzinnym przeprowadzono zawody indywidualne open, do których zgłosiło się 40 zawodników. Oto wyniki:

1. Patryk Bielecki (Niedrzwica Duża)

2. Jacek Flaumenhaft (Jarosław)

3. Tomasz Słomka (Niedrzwica Duża)

3. Mateusz Sroczyński (Koprzywnica)

Zawody zostały przeprowadzone dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, a ich organizatorem były SKTS "Dwójka" Kraśnik i Miasto Kraśnik