Zwycięstwo Andrzeja Trynkiewicza w II rundzie Łuczniczej Ligi Wschód

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

Zapowiadając udział naszego specjalisty od łucznictwa w II rundzie Łuczniczej Ligi Wschód przekonywaliśmy, że jego forma rośnie. I Andrzej Trynkiewicz, o którym mowa, to potwierdził. W sobotę ustrzelił złoty medal i puchar w kategorii łuku tradycyjnego z półką.

Turniej odbył się 28 kwietnia na terenie Lubelskiego Centrum Łuczniczego Malibu w Krężnicy Jarej, a jego organizatorem była Lubelska Grupa Łucznicza. Udział wzięło w nim ponad 60 zawodników.

 

 

Tym razem pan Andrzej rywalizował w kategorii łuku tradycyjnego z półką (strzela się w niej strzałami drewnianymi z naturalnymi piórami). Strzelano z różnych odległości i pozycji zarówno do tarcz, jak i do figur zwierząt oraz na przykład do puty (tarczy w kształcie gruszki z dwoma punktowanymi polami) i trójkąta z poziomymi punktami (im wyżej w trójkącie, tym trudniej, ale więcej punktów).

 

 

Wszystko wskazuje na to, że po kontuzji łokcia, z którą zmagał się nasz łucznik, nie ma już prawie śladu, bo z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów poradził sobie bardzo dobrze. Kraśniczanin zajął 1. miejsce. Tuż za nim uplasowali się Daniel Oleksiuk z Grupy Parczewskiej i Konrad Grzywaczewski z Włodawy.

Gratulujemy!