Zapraszamy na bezpłatne zajęcia nordic walking

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

W każdy wtorek od dzisiaj (8 maja), przez najbliższe 30 tygodni, w Kraśniku odbywać się będą bezpłatne zajęcia nordic walking z wykwalifikowanym instruktorem. Będą one częścią ogólnopolskiej akcji, której organizatorem są Polska Federacja Nordic Walking oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

"Nordic Walking na receptę", pod takim hasłem odbywać się będą zajęcia, to przedsięwzięcie pod patronatem prof. nauk medycznych kardiologa Grzegorza Raczka i przy wsparciu "Akademii Zdrowia Santandera, którego kluczowym celem jest propagowanie aktywnego stylu życia poprzez podniesienie świadomości Polaków w kwestii zdrowia. Właśnie dzisiaj, 8 maja, w ramach akcji w 100 miastach na terenie Polski, wśród nich znajduje się też Kraśnik, startuje cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych treningów nordic walking. Wspólne treningi będą odbywać się cyklicznie, przez 30 tygodni, do 27 listopada.

 

 

Nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń będą czuwać profesjonalni instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking. Trenerzy będą prowadzić godzinne ćwiczenia, poprzedzone rozgrzewką, w każdy wtorek o godzinie 17:00. Zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu. Może wziąć udział w nich każdy bez względu na wiek czy poziom zaawansowania.

Uczestnicy kraśnickich zajęć będą się spotykać przy głównej bramie wejściowej na obiekty sportowe MOSiR Kraśnik.

Zachęcamy do udziału!

 

foto na górze tekstu pixabay.com