Brzeziński & Kozdroń najszybsi w Rajdzie Nadwiślańskim. Ścigali się m.in. w gminie Urzędów. Foto, Wideo

Pozostałe dyscypliny

Za nami 3. tegoroczna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli Rajd Nadwiślański. Cztery jego odcinki specjalne, po dwa razy kierowcy przejeżdżali oesy Józefów i Urzędów, zlokalizowane były w części lub w całości na terenie gminy Urzędów.

Tegoroczny Rajd Nadwiślański wygrał team Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń reprezentujący Automobilklub Polski, który tym samym umocnił się na prowadzeniu w tegorocznej klasyfikacji RSMP. Dzisiaj Brzeziński i Kozdroń, ścigający się Skodą Fabia R5, wygrali trzy z czterech odcinków specjalnych.

Na drugim miejscu na mecie rajdu zameldowali się Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5), tracąc do zwycięzców 40 sekund. Trzecie miejsce zajęli ubiegłoroczni zwycięzcy Rajdu Nadwiślańskiego Filip Nivette i Kamil Heller (Ford Fiesta Proto).

Klasyfikacji końcowa Rajdu Nadwiślańskiego 2018 (do 5. miejsca)

5. Słobodzian/Dachowski (Subaru Impreza Sti) 13:17,5

W ramach Rajdu Nadwiślańskiego odbyła się także kolejna eliminacja Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W jej ramach na trasach rajdowych można było zobaczyć m.in. załogi jadące Lancią Fulvią Coupe, Fiatem 128 Rally, Porsche 911 SC RS, Fordem Escortem MKR RS, czy FSO Polonez 2000.

Nasze zdjęcia z Oesu 7 Józefów w miejscowości Kozarów (gm. Urzędów) oraz z parku serwisowego w Kraśniku można zobaczyć tutaj.

W tekst wplecione są filmiki ze wspomnianej lokalizacji na oesie 7 oraz dojazdu do parku serwisowego.