Mariusz Stec w czołówce V Wyścigu Górskiego na Magurze Małastowskiej. Wideo

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

W miniony weekend, 15-17 czerwca, odbył się V Wyścig Górski Magura Małastowska, będący jednocześnie III i IV rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Z dobrej strony pokazał się podczas niego, wracający po dłuższej przerwie do wyścigów górskich, urzędowiak Mariusz Stec ścigający się za kierownicą Forda Fiesty ProtoStecmotorsport.

Emocji podczas zwodów nie brakowało. Już w pierwszym sobotnim przejeździe wyścigowym w ramach III rundy GSMP rekordzista trasy Wyścigu Górskiego Magura Małastowska i aktualny Mistrz Polski Waldemar Kluza (jeżdżący Skodą Fabią S 2000) o prawie 2 sekundy pobił swój własny rekord trasy (czas 1:43,259). Drugi był Tomasz Myszkier (Skoda Fabia WRC), a trzeci czas osiągnął Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer). Mariusz Stec z czasem 1:49,902 zajął 5. miejsce.

 

 

W drugim przejeździe konkursowym III rundy RSMP znów bezkonkurencyjny był Kluza. Stec z czasem 1:47,003 był trzeci, co w sumie po dwóch przejazdach dało mu 4. miejsce w III rundzie GSMP.

W niedzielę w pierwszym podjeździe wyścigowym IV rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Waldemar Kluza po raz kolejny pobił rekord trasy (czas 1:42,978). Z drugim czasem na mecie zameldował się Szymon Łukaszczyk (1:44,394), a trzeci był Mariusz Stec (1:44,496). W drugim podjeździe urzędowiak był nieco wolniejszy, osiągnął czas 1:46,782, i sklasyfikowany został na 5. miejscu. Najszybszy ponownie był Kluza. W klasyfikacji końcowej IV rundy GSMP Mariusz Stec był 4.

A to jak Mariusz Stec radził sobie na Magurze Małastowskiej możecie zobaczyć w materiale filmowym Motorecords.

 

 

Zdjęcia to stopklatki z powyższego materiału filmowego.