Rywalizowali na strzelnicy o Puchar Burmistrza Kraśnika

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

7 czerwca na strzelnicy pneumatycznej LOK w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla dzieci i młodzieży ze świetlic socjoterapeutycznych i opiekuńczo-wychowawczych oraz szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi i szkół ponadpodstawowych. Rywalizowano o Puchar Burmistrza Miasta Kraśnik.

W zawodach wzięło udział 46 zawodników. W kategorii świetlice środowiskowe pierwsze miejsce zajęła Patrycja Chomczyk z wynikiem 141 punktów, drugie miejsce Agata Smetek z wynikiem 139 punktów i trzecie miejsce Angelika Chapska z wynikiem 79 punktów. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszy był Paweł Wegliński, który ustrzelił 173 punkty, drugie miejsce przypadło Łukaszowi Kornelowi (168 punktów), a trzecie Krystianowi Krysie (164 punkty). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Angelika Kusa (174 punkty), drugie miejsce Mateusz Piekarz (172 punkty), a trzecie miejsce Natalia Jarzyna (171 punktów).

 

 

Głównym organizatorem i wykonawcą zawodów był Lubelski Zarząd Wojewódzki Ligii Obrony Kraju, który od kilku lat wspiera tą inicjatywę. Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.