Przeciągali samochód, rzucali beczkami, nosili walizy. Strongmani podczas Dni Kraśnika. Foto, Wideo

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

Powiedzieć o każdym z nich „kawał chłopa” to o wiele za mało. W sobotnie popołudnie (4 sierpnia) na kraśnickim stadionie MOSiR w ramach Dni Kraśnika zaprezentowali się strongmani.

W ramach Pucharu Narodów Strongman wystąpiło 9 siłaczy: Milan Sulan ze Słowacji, Wladimir Cyfra z Białorusi, Ivan Hryhorovsky z Czech, trzech Ukraińców - Kostiantyn Iljin, Paweł Kordiaka i Oleksii Novikov oraz trzech Polaków – Wojciech Błaszczyk, Marcin „Kukaj” Selwicki oraz Rafał „Kobi” Kobylarz.

 

 

Uczestnicy zawodów rywalizowali w 6 konkurencjach. Zaczęło się od przeciągania autobusu na linie, później było przerzucanie beczek przez poprzeczkę, spacer farmera (przenoszenie 150 kg „walizek”), przenoszenie beczek, podnoszenie 140 kg aksla i 160 kg szkockiej belki nad głowę, a na koniec martwy ciąg, czyli podnoszenie obciążonej platformy.

 

 

Wygrał Kobylarz, ale z bardzo dobrej strony pokazał się także Novikov, który zajął 2. miejsce. Gdyby nie duża strata punktowa po pierwszej konkurencji rywalizacja Ukraińca z "Kobim", aktualnym wicemistrzem Polski Strongman, byłaby jeszcze ciekawsza. 3. m. zajął Paweł Kordiaka. Dekoracji zawodników dokonała wiceburmistrz Marzena Pomykalska.

 

 

Zmagania siłaczy oglądała i żywo reagowała spora grupa mieszkańców Kraśnika i nie tylko.

 

Nasze zdjęcia z kraśnickiego Pucharu Narodów Strongman można obejrzeć tutaj.