Kraśniczanin Dariusz Chmiel ukończył kolejnego Ironmana

Pozostałe dyscypliny

3.8 km pływania, 180 km na rowerze i na koniec 42,2 km biegu - bieg – maraton 42.2 km taki morderczy dystans muszą pokonać uczestnicy zawodów triathlonowych w formule Ironman. Wśród zawodników regularnie rywalizujących w takich imprezach jest kraśniczanin, lekarz, Dariusz Chmiel. Pan Darek minionej przed tygodniem zaliczył kolejne takie zawody.

Był to Ocean Lava Triathlon Polska - Bydgoszcz –Borówno 2018, który odbył się w niedzielę 19 sierpnia. Na pełnym dystansie Ironmana, były to jednocześnie Mistrzostwa Polski wystartowało 257 zawodników. Do mety dotarło o 30 mniej. Rywalizację z czasem 8 godzin 35 min i 37 sek. wygrał Maciej Chmura z GVT BMC AWF Katowice.

Dariusz Chmiel, reprezentujący PTT DELTA PŁOCK, wspomniany na początku dystans pokonał w 13 godzin 38 minut i 31. sek., co dało mu 190. pozycję w klasyfikacji open i 12. miejsce w kategorii 50-54 lata. Brązowy medal w kategorii 55-59 lat zdobył brat Darka - Waldemar Chmiel.