Trzydnicka lekcja wuefu z mistrzynią olimpijską Anitą Włodarczyk

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dzieci ze szkół z terenu gminy Trzydnik Duży miały dzisiaj, we wtorek 18 września, lekcję wychowania fizycznego jaka nigdy może im się już nie przydarzyć. Udział wzięła w niej bowiem multimedalistka, rekordzistka świata, dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk.

Lekcja z mistrzynią zaczęła się od krótkiego przywitania i rozmowy z niezwykłym gościem.

- Swoja przygodę z lekką atletyka zaczęłam późno, bo mając już 16 lat, więc jeszcze wszystko przed wami. Też pochodzę z małej miejscowości, Rawicza, miasta liczącego około 25 tys. mieszkańców, więc nie jest powiedziane, że żeby zostać znakomitym sportowcem trzeba urodzić się w dużym mieście. Jeżeli człowiek bardzo chce coś osiągnąć, to wszystko jest możliwe – przekonywała uczestników spotkania Anita Włodarczyk. - Jak chodziłam do szkoły podstawowej, to moim ulubionym przedmiotem był wuef. Właśnie w podstawówce pokochałam aktywność fizyczną. Każdą wolną chwilę po powrocie ze szkoły, po odrobieniu zadań domowych, przeznaczałam na zabawy z koleżankami, kolegami. Grałam w piłkę, siatkówkę, jeździłam na rowerze – wspominała mistrzyni.

Możliwość zadania pytań pani Anicie mieli także uczniowie. Młodych mieszkańców gminy Trzydnik Duży interesowało oczywiście ile medali i tytułów mistrzowskich ma na swoim koncie, dlaczego wybrała akurat lekką atletyką i rzut młotem, ale też między innymi czy jest bogata, jakim samochodem jeździ, jakie zwierzęta lubi i czy sukces nie zawrócił jej w głowie.

 

 

Po krótkim zapoznaniu przyszedł czas na najważniejszą część wydarzenia, czyli gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Radości było co niemiara, na każdego uczestnika czekała nagroda, a na koniec była możliwość wzięcia autografu i zrobienia sobie zdjęć z mistrzynią.

Sport to jedna z tych dziedzin życia do których trzydnicki samorząd przykłada bardzo dużą uwagę. Widać to chociażby po inwestycjach w obiekty sportowe, w Trzydniku są hala sportowa, orlik i nowe bosko piłkarskie wraz z bieżnią, ale także po tym, co się na nich dzieje.

- Z tych obiektów w Trzydniku na co dzień korzystają dzieci i młodzież z tutejszej szkoły, wcześniej gimnazjum, teraz gimnazjum i podstawówki, ale staramy się, by dostępne były one także dla dzieci i młodzieży z reszty gminy. Dwa razy w miesiącu dowozimy tu dzieci z innych szkół na orlik, stadion, bądź w zimie na halę. Dzieci bardzo chętnie w tych zajęciach uczestniczą. Przy wsparciu z Ministerstwa Sportu propagujemy naukę pływania, szczególnie w klasach I-III, wozimy dzieci na basen do Ożarowa. Na orliku jest animator, jest gminny koordynator sportu dla wszystkich grup nieformalnych. Mile widziane są tu także osoby dorosłe, które chcą aktywnie spędzić czas. Odbywa się szereg różnych imprez, turniejów w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną – wylicza wójt Franciszek Kwiecień. PB

 

 

Nasze zdjęcia z początku lekcji wuefu z Anitą Włodarczyk możecie zobaczyć tutaj.