Drużyna z PG1 najlepsza w Wojewódzkich Mistrzostwach LOK w strzelectwie sportowym

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

W dniu 20 września w Bychawie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju Młodzików i Juniorów w Strzelectwie Sportowym z Broni Kulowej. Z sukcesami wzięła w nich udział drużyna z kraśnickiego Gimnazjum Nr 1 im. „Szarych Szeregów”.

Nasza strzelecka drużyna wystąpiła w składzie: Michał Nastarowicz, Paweł Węgliński, Krystian Krysa i Jakub Kasprzak. Rywalizowali w trzech konkurencjach: pistolet margolin kal.5,6mm, karabin sportowy kbks kal.5,6mm i dwubój obronny.

Kraśniczanie spisali się na bychawskiej strzelnicy wyśmienicie. Michał Nastarowicz wywalczył 1. miejsca w kategorii pistolet oraz w dwuboju obronny. Paweł Węgliński stanął natomiast na 2. miejscu podium w kategorii karabinka sportowego i na 3. m. w dwuboju obronny. Krystian Krysa był natomiast 3. w kategorii karabinka sportowego, a Jakub Kasprzak Jakub 3. w kategorii pistoletu, i 2. w dwuboju obronnym.

 

 

Te indywidualne osiągnięcia dały naszym strzelcom 1. miejsce drużynowo w kategorii szkół gimnazjalnych. Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego przyjechał więc z Bychawy do Kraśnika.

Gratulujemy młodym zawodnikom i ich opiekunowi Krzysztofowi Żejmie.