Najlepsi młodzi pingpongiści rywalizowali w Kraśniku

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

W miniony weekend (15-16 grudnia) w hali sportowej SP nr 2 w Kraśniku rozegrany został III Ogólnopolski Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego Kraśnik 2018 w kategoriach żaków, młodzików i kadetów. Do dwudniowej rywalizacji przy zielonych, pingpongowych stołach zgłosiło się 173 zawodników z całego kraju oraz zawodniczki i zawodnicy z Ukrainy.

Uroczystego, otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Kamil Dziukiewicz.

W zawodach wzięła udział ścisła czołówka polskich tenisistów stołowych w wieku 9-15 lat. Nie brakowało wśród nich reprezentantów Polski.

- Uczestnicy i ich opiekunowie podkreślali wzorową organizację turnieju oraz wyjątkową życzliwość ze strony osób odpowiedzialnych za obsługę zawodów oraz wolontariuszy. Świąteczny turniej staje się jedną z najbardziej medialnych imprez tenisa stołowego, budząc zainteresowanie nie tylko mediów regionalnych, ale i ogólnopolskich. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie wyników sportowych. Niestety, w tegorocznej edycji kraśnickim zawodnikom, mimo ambitnej postawy, nie udało się stanąć na podium – informuje Artur Domański, prezes SKTS "Dwójka" Kraśnik.

Organizatorem imprezy był Szkolny Klub Tenisa Stołowego „Dwójka” Kraśnik. Zawody odbyły się dzięki wsparciu z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Kraśnik, Starostwa Powiatowego w Kraśniku, firmy Butterfly, a także lokalnych sponsorów.

 

 

 

 

 

 

Foto Michał Lenart